Главная : Новости

Лікування панічних атак

, 21:18
0 1051

Панічні атакиПанічні атаки стоять окремо серед всіх неврозів, адже поширеність панічного розладу дуже велика. У 6 - 8 % населення є панічні атаки. Такі неврози відносяться до групи тривожно-фобічних. Головна особливість в тому, що цей розлад обов'язково проявляється тілесними вегетативними симптомами, а не тільки психологічними. Такі неврози називаються "соматизованими", а панічні атаки - це варіант психосоматики. Більш детально про симптоми та лікування панічних атак читайте на сайті: http://pa-okr.com/panycheskye-ataky/.

Як боротися з панічними атаками?

Спочатку потрібно зрозуміти, що подібний вегетативний криз, панічна атака, є викидом адреналіну в нервові закінчення - це нормальна фізіологічна реакція організму, що представляє собою оборонний рефлекс.

Відчути панічну атаку може будь-яка людина при тих чи інших обставин, як правило, майже кожен в своєму житті хоча б 1 раз пережив щось подібне. Але, якщо ці стани повторюються, навіть якщо це не пов'язано з помітним «нервовим» стресом або депресивними явищами, то це потрібно вважати проявом невротичного розладу і вкрай бажано - звернутися до лікаря-психотерапевта.

Основним методом лікування звичайно стає психотерапія, адже як правило, панічний розлад - це результат тривалого емоційного стресу, пов'язаного з невирішеними або непережитими особистими проблемами. У деяких випадках кваліфікований психотерапевт при панічних атаках додатково призначає спеціалізовані ліки. Для регуляції серотонінових і адреналових процесів мозку застосовуються препарати з кількох груп, це: і сучасні антидепресанти, і деякі анксіолітики, що володіють необхідним ефектом. Призначення таких препаратів - це «ювелірна» робота, тобто без індивідуального підходу тут теж не обійтися. Як і в прийнятті рішення - чи потрібні в цьому конкретному випадку ліки взагалі.

УВАГА! Контролюємо панічну атаку

У ряді випадків, для подолання панічних розладів, навіть під час терапії, необхідний час. Поступово, тиждень за тижнем, панічні атаки стають рідкісними і слабкими. Але дуже важливо те, що їх цілком можна контролювати. Тут необхідно володіти деякою інформацією і навичками.

Найважче страждання при таких неврозах - це проходити через черговий напад панічної атаки. Кожна людина, що зіткнулася з подібним, повинна знати, що якими б страшними і зловісними не були прояви «адреналінового вибуху» - він завжди проходить, це справа часу. Погодьтеся, що тільки знаючи, що напад - це всього лише «хвиля», яка накриває, але скоро відкотить, людина може починати контролювати цей стан. Тому що в цьому з'являється сенс, "якщо це тимчасово, чому б мені не пережити це скоріше і простіше?".

Найочевидніший за механізмом і ефективний на практиці метод боротьби з панічною атакою - це контроль дихання. Принцип досить простий: необхідно уповільнити дихання. Необхідна частота дихання не частіше 4-5 вдихів за хвилину. Зазвичай, прямо на сеансі психотерапевт навчає диханню, і коли раптово, або після стресу виникають панічні атаки, Ви вже не розгубитеся, а постараєтеся впоратися і подолати приступ.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 152)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ