Головна : Новини

Лікування панічних атак

, 21:18
0 300

Панічні атаки стояти окремо серед всіх неврозів, адже поширеність панічного розладу дуже велика. У 6 - 8 % населення є панічні атаки. Такі неврози відносяться до групи тривожно-фобічних. Головна особливість в тому, що цей розлад обов'язково проявляється тілесними вегетативними симптомами, а не тільки психологічними. Такі неврози називаються "соматизованими", а панічні атаки - це варіант психосоматики. Більш детально про симптоми та лікування панічних атак читайте на сайті: .

Як боротися з панічними атаками?

Спочатку потрібно зрозуміти, що подібний вегетативний криз, панічна атака, є викидом адреналіну в нервові закінчення - це нормальна фізіологічна реакція організму, що представляє собою оборонний рефлекс.

Відчути панічну атаку може будь-яка людина при тих чи інших обставин, як правило, майже кожен у своєму житті хоча б 1 раз переживши щось подібне. Альо, якщо ці стани повторюються, навіть якщо це не пов'язаність язано з помітним «нервовим» стреса або депресивними явищами, то це потрібно вважати проявом невротичного розладу і вкрай бажано - звернути до лікаря-психотерапевта.

Основним методом лікування звичайно стає психотерапія, адже як правило, панічний розлад - це результат тривалого емоційного стресу, пов'язаність язаного з невирішеними або непережитими особистими проблемами. У деяких випадках кваліфікований психотерапевт при панічних атаках додатково призначає спеціалізовані ліки. Для регуляції серотонінових і адреналових процесів мозку застосовуються препарати з кількох груп, це: і сучасні антидепресанти, і деякі анксіолітики, що володіють необхідним ефектом. Призначення таких препаратів - це «ювелірна» робота, тобто без індивідуального підходу тут теж не обійтися. Як і в прийнятті рішення - чи потрібні в цьому конкретному випадку ліки взагалі.

УВАГА! Контролюємо панічну атаку

У ряді випадків, для подолання панічних розладів, навіть під час терапії, необхідний годину. Поступово, тиждень за тижнем, панічні атаки стають рідкісними і слабкими. Але дуже важливо те, що їх цілком можна контролювати. Тут необхідно володіти деякою інформацією і навичками.

Найважче страждання при таких неврозах - це проходити через черговий напад панічної атаки. Кожна людина, що зіткнулася з подібним, винна знаті, що якими б страшними і зловісними не були вияви «адреналінового вибуху» - він завжди проходити, це справа часу. Погодьтеся, що тільки знаючи, що напад - це всього лише «хвиля», яка накриває, альо скоро відкотить, людина може починати контролювати цей стан. Тому що в цьому з'єднання являється сенс, "якщо це тимчасово, чому б мені не пережити це скоріше і простіше?".

Найочевидніший за механізмом і ефективний на практиці метод боротьби з панічною атакою - це контроль дихання. Принцип досить простий: необхідно уповільнити дихання. Необхідна частота дихання не частіше 4-5 вдихів за хвилину. Зазвичай, прямо на сеансі психотерапевт навчає диханню, і коли раптово або після стресу виникають панічні атаки, Ви вже не розгубитеся, а постараєтеся впоратися і подолати напад.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ