загрузка...
Главная : Новости

Стетоскоп і фонендоскоп в чому різниця?

, 20:04
0 1942

стетоскопЩо ж! Як тільки не називають те, що прикладає лікар до грудей або спинці пацієнта - стетоскоп, фонендоскоп або стетофонендоскоп.  А різниця є.

І є захоплююча історія про лікаря Наполеона Бонапарта - Рене Лаеннеку, який в 1816 році через внутрішню делікатність не зміг прикласти вухо до грудей хворої молодої дівчини, і, щоб пощадити її сором'язливість, став прослуховувати серце і легені згорнутими в трубочку нотами. На диво - звуки були сильнішими. Так народився стетоскоп - від грецьких слів stethos - груди, і skopeo - спостерігаю.

І тільки на початку 20 століття - майже через 100 років, російський хірург Микола Сергійович Коротков (саме він винайшов аускультативний метод вимірювання тиску), удосконалив його, натягнувши на розтруб мембрану - і назвав цей інструмент фонендоскопом.

У чому ж різниця між стетоскопом і фонендоскопом?

Через мембрану фонендоскопа проходять, в основному, високочастотні звуки (легені, судини), а через лійку - низькочастотні (серце, кишечник): низи як би заглушають високочастотні коливання.

Мембрана ж стетоскопа істотно знижує гучність всього звуку і низи стають дуже тихими. При цьому високі частоти стають добре чутними.

Як бачимо різниця стетоскопа і фонендоскопа з сфері застосування: Мембраною фонендоскопа ми слухаємо високі тони легень і судин, а дзвоном стетоскопа - низькі частоти серця або кишечника.

Відмінність стетоскопа і фонендоскопа видно неозброєним оком.

Що потрібно знати про стетоскоп і фонендоскоп?

Ціна на хороший стетофонендоскоп варіюється від 20 до 200 доларів. Більш низька ціна говорить про більш низьку якість. До речі, придбати якісний стетофонендоскоп ви можете в інтернет-магазині: http://www.medika.kiev.ua/raznoe-oborudovanie/stetoskopy/.

Матеріал головки може бути різним - пластмаса, алюміній або нержавіюча сталь. Кращий матеріал - добре оброблена нержавіюча сталь. Важливо, щоб стетоскоп щільно прилягав до тіла пацієнта і туди не потрапляло повітря - будь-який витік повітря призводить до втрат звукопередачі.

Сполучна трубка стетоскопа - чим товще, тим краще. Причому, вінілові трубки краще, ніж гумові ізолюють зовнішні шуми.

Наконечники голівки бувають жорсткі пластикові та м'які гумові або гелієві. Другі, звичайно ж, кращі, так як прилаштовуються до форми слухового проходу користувача.

Металеві трубки голівки можуть бути з'єднані стягуючою металевою пружиною, що, безумовно, підвищує зручність користування.

Головки стетоскопів можуть бути одинарними, подвійними (дзвін / мембрана), подвійними мембранними (великий діаметр / малий), подвійними з рифленою головкою.

Крім того, існують стетофонендоскопи для немовлят і дітей молодшого віку, а також фетальні стетоскопи для вагітних для прослуховування плода.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 46)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ