Главная : Новости

Шкільна дошка своїми руками

, 15:45
0 3648
Всі ми були школярами, і колись стояли біля шкільної дошки, відповідаючи на уроці. Зараз подібні дошки для записів перекочували в офіси і вдома, адже писати на такій поверхні можна не тільки рівняння і формули, а й розклад та список справ. Якщо ж у вас в будинку є школяр, то можна зробити йому це зручне пристосування і тоді він зможе робити уроки за допомогою саморобної шкільної дошки. Виготовити своїми руками шкільну дошку не складно, головне дотримуватися технології, і тоді дошка вийде майже такою, як наявні в продажі. А купити шкільні дошки можна як у столярній майстерні так і звичайному меблевому магазині.

Матеріали та інструменти

Для виготовлення шкільної дошки своїми руками знадобляться наступні інструменти і матеріали:
Для заснування ДСП товщиною 16 мм
Для лицьової поверхні
матове скло
товщиною не менше 3 мм.
Алюмінієвий П- подібний профіль шириною 25 мм і внутрішнім відстанню 20 мм
Емаль чорного або темно -зеленого кольору. Можна пошукати і фарби з дрібним порцеляновим абразивом (наприклад, такі зустрічаються в верстатобудуванні). Така емаль відрізняється підвищеною міцністю, тому прослужить довгі роки.
Навіси для кріплення на стіну
саморізи
силіконовий
герметик
(Можна взяти клей для скла)
Ізолента для ущільнювача
Якщо є бажання зробити шкільну дошку з боковинами що відкриваються, то знадобляться петлі метелика або рояльні петлі. Але зазвичай переваги віддають звичайним прямокутним дошках без боковин і з розмірами 200х135х2, 5 см.
Деталі шкільної дошки
Оскільки в цьому виробі застосовується скло, то його порізку краще доручити майстрам в скляній майстерні. Там же можна замовити і доставку готових деталей. Отже, шкільна дошка складається з наступних деталей:
Скло розмірами 1997х1347 мм
ДСП розмірами 1999х1349 мм
Верхній і нижній профіль (2 шт.) 2002 мм.
Бічні профілі (2 шт.) 1347 мм.
Перед початком роботи всі деталі профілів треба обрізати під кутом 45 градусів і запиляти їх надфілем або дрібним напилком.

Як зробити шкільну дошку?

Починають роботу зі склеювання деталей підстави. Ці роботи проводять на столі трохи менших розмірів, ніж майбутня дошка.
На стіл укладають ДСП і очищають поверхню від крихт, пилу та інших забруднень.
Далі наносять клей у вигляді смужок, паралельних довгій стороні дошки з відстанню приблизно 50 мм.
Поверх проклеєного основи акуратно накладають скло. Причому цю роботу краще виконувати з кимось ще, оскільки самому покласти його рівно навряд чи вдасться.
Скло трохи переміщають з боку в бік, щоб воно притерлися до клею і притискають до основи. Оскільки скло менше підстави, припуски по всіх краях повинні бути однаковими. Після цього по периметру його треба прикріпити ізолентою, причому вона повинна бути ширше захоплень алюмінієвих профілів.
Після цього дошку залишають на добу для висихання, а потім приступають до фарбування скла. Оскільки скло матове, фарба повинна лягти рівно, але для більшої гладкості поверхні використовувати слід не Уїст, а пульверизатор. Для кращого розпилення фарбу розводять з розчинником в пропорції 5 до 1. Наносити фарбу краще в 2 шари, причому перший шар повинен сохнути не менше доби.
Після висихання клею і фарби закріплюють алюмінієвий профіль, який в торцях ДСП прикріплюють саморізами розміром 4х16 мм по всьому периметру дошки. Такого кріплення буде достатньо, оскільки профіль не несе ніякого навантаження і використовується більше в декоративних цілях.
Тепер шкільна дошка готова. Її можна повісити на стіну, використавши будь-який відповідний кріплення, або ж прикрутити небудь механізм або пристосування. Якщо взяти більш широкий металевий профіль, то можна отримати орні або поворотну дошку, а при застосуванні металевого листа вийде магнітна дошка. Способів застосування модуля на такій основі безліч.
Джерело: http://www.mebelas.com/
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 172)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ