Главная : Новости

Що таке атопічний дерматит та екзема?

, 10:04
0 2658

Дерматит - визначення, симптоми, лікування атопічного дерматит

 
Дерматит - це гостре запалення шкіри, що виникає в результаті впливу на неї подразників. Дерматит може бути викликаний рядом захворювань, подразниками навколишнього середовища (контактний дерматит), або ж бути самостійним захворюванням (атопічний дерматит).
 
Атопічний дерматит у дорослих (АТ)
 
Атопічний дерматит на обличчі і тілі - це генетично обумовлене захворювання, особливостями якого є характерні висипання по всьому тілу, підвищення рівня специфічних імуноглобулінів в крові і підвищеною чутливістю шкіри до алергенів. Часто з перебігом хвороби до АД приєднується бронхіальна астма, алергічний нежить і кон'юнктивіти.
 
У розвинених країнах АД страждають близько 10-20 % населення. У батьків, один з яких схильний до алергії або хворий на атопічний дерматит, ризик народити хвору дитину становить 50 %. У здорових батьків схильний до АД дитина народжується в 10-20 %.
Провідну роль у виникненні симптомів хвороби відіграє підвищена чутливість шкіри до подразників. Під дією алергенів в організмі запускається алергічна реакція, триваюча навіть, якщо прибрати алергени.
 
Що відбувається у вогнищі запалення?
 
Алерген руйнує клітини шкіри, і міжклітинний простір наповнюється вмістом мертвих клітин. Це вміст, в свою чергу, стимулює імунітет на боротьбу, що у свою чергу підсилює запальну реакцію. Навіть якщо зупинити запалення, вміст мертвих кліток не зникає протягом декількох днів. Тому лікування атопічного дерматиту має проводитися комплексно і системно протягом тривалого часу.
 
Лікування атопічного дерматиту включає в себе:
- Призначення лікарем гіпоалергенної дієти, видалення можливих алергенів (пилу, тютюнового диму, хімікатів).
- Призначення специфічних ліків (протиалергічні, мембраностабылызуючы препарати, вітаміни і ненасичені жирні кислоти, імуномодулятори, кортикостероїди).
- Зовнішню терапію (наприклад, нанесення «дермалексии атопіка »).
- Реабілітаційні заходи (спокій, процедури по зволоженню шкіри).
 
Контактний дерматит лікування
 
Контактний дерматит - це реакція шкіри на компоненти навколишнього середовища. Простий контактний дерматит може бути викликаний: алергенами навколишнього середовища, фізичними і хімічними подразниками. Підвид контактного дерматиту - фотоконтактного дерматит - виникає, коли подразник активується під впливом сонячного світла.
Гострий контактний дерматит характеризується: почервонінням, сверблячкою і паління, набряком в ураженій області. Можливе виникнення мокли ранок, ерозії, дрібних бульбашок, шелушений. При великих ураженнях нерідкі підвищення температури тіла, безсоння.
Лікування контактного дерматиту. Перш ніж лікувати контактний дерматит, необхідно припинити контакт з подразником. Якщо алерген обчислений правильно, висип через деякий час пройде сама. Однак, чим ширша область поразки, тим довше буде проходити лікування контактного дерматиту. Для зменшення свербіння і набряклості доцільно приймати антигістамінні препарати та використовувати спеціальні креми, що зменшують запалення. Використання спеціальних засобів типу «дермалексии» здатне значно прискорити одужання. При неможливості видалити від себе алерген (наприклад, робота на виробництві, несприятлива екологічна обстановка і т.д.) використання антигістамінних препаратів і зовнішніх засобів типу дермалексии є необхідним компонентом для поліпшення якості життя хворого.
Джерело: http://dermalex.com.ua/dermatit/
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 175)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ