Главная : Новости

Чому виникає псоріаз?

, 10:27
0 454

псоріаз Сьогодні псоріаз є у 4% населення земної кулі. Вперше з'явитися він може в будь-якому віці, чимале значення тут відіграє генетична схильність. Успіх лікування псоріазу залежить від правильно підібраного лікарем місцевої терапії та комплексних рекомендацій - дотримання режиму, дієти, проведення фізіотерапії.

Псоріаз - це хронічне неінфекційне захворювання шкіри, що характеризується однорідними висипаннями, які виступають над поверхнею шкіри з нашаруванням сріблясто-білих лусочок на поверхні елементів. Псоріаз - неінфекційне, а значить незаразна хвороба шкіри. Крім шкіри, при цьому дерматози можуть вражати нігті, а також суглоби, вкрай рідко - слизові оболонки. Більш детально про псоріаз читайте на сайті: http://thepsorias.ru/.

Причини

Часто пацієнти запитують про причини виникнення псоріазу. Псоріаз належить до групи мультифакторіальних дерматозів, коли в основі захворювання лежить не 1-на, а декілька причин:

 • порушення обміну речовин;
 • імунологічні зміни;
 • супутні захворювання.

Більшість шкірних захворювань асоційовані зі стресом і псоріаз - не виняток. Життя в мегаполісі з її інтенсивним ритмом вже саме по собі - сприяючий чинник.

Форми

Розрізняють декілька основних форм псоріазу:

 • вульгарний (звичайний, займає 1-ше місце по частоті);
 • ексудативний;
 • долонно-підошовний;
 • себорейний;
 • пустульозний;
 • псоріаз артропатичний.

Враження нігтів при псоріазі характеризується зміною їх забарвлення, потовщенням, на них явно видно поздовжня смугастість. На нігтьових пластинках також утворюються невеликі ямки-вдавлення, які дуже нагадують ямки на наперстку-так званий симптом наперстка.

Типи

В залежності від сезону появи рецидивів є 3-ри типи данного захворювання:

 • зимовий;
 • річний;
 • невизначений.

Діагностування

Діагноз грунтується на клінічних даних і даних анамнезу. Хвороба може рецидивувати часто або навпаки, тривалий час перебувати в стадії ремісії, коли зберігаються лише "чергові елементи" з улюбленою локалізацією на розгинальних поверхнях колінних, а також ліктьових суглобів або волосянистій поверхні голови.

Терапія

Лікування псоріазу має бути комплексним, таким, що включає дотримання дієти і режиму, загальну і місцеву терапію, фізіотерапію. Сьогодні існує широкий спектр методів терапії цього дерматозу. Щоб досягти значного ефекту в кожному конкретному випадку лікування варто проводити строго під наглядом лікаря, на початковому етапі підбору терапії бажано показуватися лікареві 1 раз в 1-2 тижні.

Розрізняють три стадії перебігу псоріазу:

 • прогресуюча;
 • стаціонарна;
 • регресуюча.

Таким чином, в залежності від стадії перебігу псоріазу будуть змінюватися і призначення лікаря. Не варто засмучуватися, коли на початку лікування, пацієнт не бачить швидкого бажаного ефекту від рекомендованої місцевої терапії (мазі, крему або іншої форми лікарського засобу), а іноді відзначає і загострення процесу. Це цілком допустимо, тому що не існує однієї єдиної ефективної для всіх пацієнтів мазі при лікуванні будь-якого шкірного процесу, та й сприйнятливість кожного окремого пацієнта строго індивідуальна. Потрібно своєчасно звернутися до фахівця, який призначив вам ті чи інші препарати і тоді він або приєднає ще якісь лікарські засоби, або замінить ту чи іншу мазь.

Висновки

Пам'ятайте, що однією тільки місцевої терапії для ефективного лікування псоріазу недостатньо. Рівнозначний вплив на підсумок терапії має виконання комплексних рекомендацій, що включають дотримання режиму, дієти і залучення фізіотерапевтичних методів лікування. Дуже важливо не займатися самолікуванням псоріазу, треба відразу звернутися до фахівця, який підбере терапію, з урахуванням вираженості проявів захворювання конкретно у вашому випадку. Від цього, в свою чергу, залежить і подальша частота загострень і тривалість ремісії.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 57)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ