Головна : Новини

Чому виникає псоріаз?

, 10:27
0 238

Сьогодні псоріаз є у 4% населення земної кулі. Вперше з'єднання явитися він може в будь-якому віці, чимале значення тут відіграє генетична схильність. Успіх лікування псоріазу залежить від правильно підібраного лікарем місцевої терапії та комплексних рекомендацій - дотримання режиму, дієти, проведення фізіотерапії.

Псоріаз - це хронічне неінфекційне захворювання шкіри, що характеризується однорідними висипаннями, які виступають над поверхнею шкіри з нашаруванням сріблясто-білих лусочок на поверхні елементів. Псоріаз - неінфекційне, а значити незаразлива хвороба шкіри. Крім шкіри, при цьому дерматози можуть вражати нігті, а також суглоби, вкрай рідко - слизові оболонки. Більш детально про псоріаз читайте на сайті: .

Причини

Часто пацієнти запитують про причини виникнення псоріазу. Псоріаз належить до групи мультифакторіальних дерматозів, коли в основі захворювання лежить не 1-на, а декілька причин:

 • порушення обміну речовин;
 • імунологічні зміни;
 • супутні захворювання.

Більшість шкірних захворювань асоційовані зі стреса і псоріаз - не виняток. Життя в мегаполісі з її інтенсивним ритмом вже саме по собі - сприяючий чинник.

Форми

Розрізняють декілька основних форм псоріазу:

 • вульгарний (звичайний, займає 1-ше місце по частоті);
 • ексудативний;
 • долонно-підошовний;
 • себорейний;
 • пустульозний;
 • артропатичний псоріаз.

Враження нігтів при псоріазі характеризується зміною їх забарвлення, потовщенням, на них явно видно поздовжня смугастість. На нігтьових пластинках також утворюються невеликі ямки-вдавлення, які дуже нагадують ямки на наперстку-так званий симптом наперстка.

Тіпі

В залежності від сезону появи рецидивів є 3-ри типи даного захворювання:

 • зимовий;
 • річний;
 • невизначений.

Діагностування

Діагноз грунтується на клінічних даних і даних анамнезу. Хвороба може рецидивувати часто або навпаки, тривалий час перебувати в стадії ремісії, коли зберігаються лише "чергові елементи" з улюбленою локалізацією на розгинальних поверхнях колінних, а також ліктьових суглобів або волосянистій поверхні голови.

Терапія

Лікування псоріазу має бути комплексним, таким, що включає дотримання дієти і режиму, загальну і місцеву терапію, фізіотерапію. Сьогодні існує широкий спектр методів терапії цього дерматозу. Щоб досягти значного ефекту в кожному конкретному випадку лікування варто проводити строго під наглядом лікаря, на початковому етапі підбору терапії бажано показуватися лікареві 1 раз в 1-2 тижню.

Розрізняють три стадії перебігу псоріазу:

 • прогресуюча;
 • стаціонарна;
 • регресуюча.

Таким чином, в залежності від стадії перебігу псоріазу будуть змінюватися і призначення лікаря. Не варто засмучуватися, якщо на початку лікування, пацієнт не бачить швидкого бажаного ефекту від рекомендованої місцевої терапії (мазі, крему або іншої форми лікарського засобу), а іноді відзначає і загострення процесу. Це цілком допустимо, тому що не існує однієї єдиної ефективної для всіх пацієнтів мазі при лікуванні будь-якого шкірного процесу, та й сприйнятливість шкірного окремого пацієнта суворо індивідуальна. Потрібно своєчасно звернути до фахівця, який призначив вам ті чи інші препарати і тоді він або приєднає ще якісь лікарські засоби, або замінить ту чи іншу мазь.

Висновки

Пам " ятайте, що однією тільки місцевої терапії для ефективного лікування псоріазу недостатньо. Рівнозначний вплив на підсумок терапії має виконання комплексних рекомендацій, що включають дотримання режиму, дієти і залучення фізіотерапевтичних методів лікування. Дуже важливо не займатися самолікуванням псоріазу, треба відразу звернути до фахівця, який підбере терапію, з урахуванням вираженості проявів захворювання конкретно у вашому випадку. Від цього, в свою чергу, залежить і подальша частота загострень і тривалість ремісії.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ