Главная : Новости

Які є різновиди зубних імплантантів?

, 22:28
0 542

зубний імплантатРинок послуг з імплантації зубів останнім часом стрімко розвивається. У великих містах все більша кількість стоматологічних клінік пропонує імплантацію зубів. Наприклад, в Ставрополі поставити зубний імплантат можна в стоматологічній клініці "Прима Дент": www.stomatologiya-stavropol.ru. Попит з боку клієнтів на дану послугу так само стрімко зростає. Все більше людей усвідомлюють перевагу імплантації зубів перед простим протезуванням. Адже хороші імплантанти прослужать не один десяток років, і забезпечують людині зовсім іншу якість життя. Людина, не обізнана з особливостями і нюансами імплантології, буде не просто зорієнтуватися серед великої кількості реклами стоматологічних клінік і прийняти рішення, які краще поставити зубні імплантанти. На ринку присутня велика кількість різноманітних видів імплантатів, від різних виробників, з різними характеристиками і особливостями. Ціни на таку продукцію так само можуть відрізнятися в рази. Отже, розглянемо основні види імплантантів.

зубний імплантатПереважна більшість присутніх на ринку імплантантів виготовлено з титанових сплавів, в яких вміст чистого титану перевищує 99 %. У деяких дорогих моделях використовується також оксид цирконію. Різниця між продукцією бюджетного і преміум класів полягає в чистоті і якості використовуваних сплавів. У дешевих сплавах можуть бути присутні сторонні домішки, що знижують довговічність і ускладнює процес "вростання" імплантанта в кісткову тканину. Якісний матеріал, з якого виготовлені дорогі моделі дуже довговічний, він буде служити кілька десятків років. Для поліпшення процесу імплантації, деякі виробники виробляють спеціальну додаткову обробку поверхні імпланту, напилюють спеціальні склади і створюють пористу поверхню. Природно, така обробка позначається на ціні кінцевої продукції.

Застосовувані моделі відрізняються геометричною формою і конструкцією, що зумовлює специфіку їх застосування в клінічній практиці.

Найбільш поширений вид імплантанта складається з трьох частин:

 • верхньої частини, яка при установці виступає над яснами;
 • штифта з різьбленням для закріплення в кістковій тканині;
 • сполучної «шийки» між ними.

зубний імплантатДовжина штифта в різних моделях може відрізнятися від 6 до 16мм, для застосування на різних ділянках щелепи, які відчувають різне навантаження і мають різну товщину кісткової тканини. Деякі моделі оснащені штифтом з різною різьбою, для кріплення в кісткову тканину з різною пошаровою щільністю. Після установки імплантанта до нього зверху прикріплюється коронка або протез.

Тут необхідно зробити невеликий відступ. Існує класичний метод імплантації зубів, що полягає в тому, що спочатку в кісткову тканину вставляють нижню внутрішню частину імплантанта, після чого чекають кілька місяців, щоб імплантант прижився, і тільки після цього прикріплюють верхню частину. Саме для такого типу операцій використовуються розбірні імплантанти. Для одноетапних операцій використовуються нерозбірні моделі.

Існують конструкції імплантантів, які можна встановлювати в тонку кістку без проведення операцій з нарощування кісткової тканини, геометрія таких конструктивів зводиться до використання більшої площі кріплення при неглибокому вставленні в кістку. Як правило, такі моделі використовуються при імплантації кількох зубів підряд, для імплантації одиночного зуба використовується класичний спосіб.

У будь-якому випадку, звичайно, визначати яку модель імплантанта використовувати повинен професійний стоматолог виходячи з конкретної ситуації. Але пацієнтові корисно мати уявлення про те, які бувають імплантанти, щоб адекватно оцінити, що йому пропонують в стоматологічній клініці.

Провідні виробники систем імплантації

Преміум сегмент:

 • Nobe Biocare;
 • Astra Tech;
 • Straumann.

Середній ціновий сегмент:

 • Dentsply Friadent;
 • Schutz;
 • Zimmer;
 • Niko;
 • Mis.

Також існують бюджетні системи російського, українського та білоруського виробництва. Довговічність і якість таких систем відповідна.

Висновок

Ще одне зауваження: якщо у людини з яких-небудь причин (наприклад в силу віку) взагалі немає зубів, або ряду зубів, то немає необхідності імплантувати всі зуби, можна вставити кілька імплантів і мостовидний протез. При цьому не можна один протез одночасно кріпити на природний зуб і імплантат, оскільки природний зуб має природну мікроподвіжності, а імплантант жорстко зафіксований.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 33)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ