Главная : Новости

Що таке пропіленгліколь?

, 16:21
0 544

пропіленглікольДуже багато людей не один раз чули назву цієї унікальної речовини, але переважна більшість не зовсім розуміють її цінність і гостру необхідність застосування в деяких ситуаціях. Що ж це за речовина така, навіщо вона була створена і, головне, чим ця речовина може допомогти людині читайте далі.

Отже, пропіленгліколем прийнято називати безбарвне з'єднання органічного типу, яке практично не має запаху. Це прозора рідина, дещо в'язка за своєю консистенцією, яка також має слабо виражений солодкуватий смак.

Сьогодні, фармацевтичний ринок також пропонує покупцям кілька аналогів пропіленгліколю в різних упаковках - це так звані в середовищі професіоналів 1,2-пропандіол або ж той же пропан 1,2-діол, ну і, звичайно, α-пропіленгліколь, відзначимо, що дані речовини не мають нічого спільного з такою речовиною як його ізомер, так званий медиками пропан-1,3-діол (або ж β-пропіленгліколь).

Важливо сказати, що пропіленгліколь вважається прекрасним розчинником величезної кількості найрізноманітніших за своїми класами з'єднань. Наприклад, з цією речовиною повністю (без утворення залишку) змішується переважна більшість існуючих в світі низькомолекулярних органічних сполук, особливо тих, які містять в собі кисень або азот. До таких сполук прийнято відносити:

  • Практично всі одноатомні спирти (скажімо метиловий спирт, етиловий спирт, ізопропіловий або н-бутиловий спирт, обов'язково н-аміловий спирт і фенілетиловий спирт);
  • Будь-які етилен- і / або ж пропіленгліколі, так само як і більшість їх ефірів;
  • Численні кислоти (включаючи оцтову, діетилоцтову, валеріанову, олеїнову та інші);
  • Більшість альдегідів (серед яких анісові, бензойні, гірчичні, саліцилові, фурфуролові та інші альдегіди) і, так званих, кетонів (скажімо таких як ацетон, як α-іонон, або як метілізопропіл- з метилізобутилкетоном).
  • Безліч складних ефірів;
  • Більшість амінів й інших азотовмісних сполук.

Основні властивості пропіленгліколя

До речі, саме ця добавка є прекрасним розчинником, а також консервантом для багатьох харчових продуктів. Іноді ця добавка може також використовуватися для виробництва тютюнових виробів, численних кормів для домашніх тварин. Крім цього саме вона є одним із самих основних інгредієнтів в рідинах, які використовуються при палінні електронних сигарет.

Також застосування пропіленгліколя цілком можливе і при виробництві деяких засобів призначених для особистої гігієни жінок або для косметики. Йдеться перш за все про такі засоби, як численні еліксири, маски, креми чи лосьйони для обличчя тіла. Ця ж добавка найчастіше зустрічається в складі сучасних шампунів, емульсій для волосся, в зубних пастах, в кремах і навіть в помадах.

Воістину, унікальна властивість пропіленгліколя - трохи підвищувати або знижувати температуру більшості рідин, в підсумку дозволяє виробнику використовувати цю речовину в складах різних анти-обледенілих рідин так необхідних для роботи літаків. Входить ця речовина також до складу більшості антифризів, призначених для відмивання скла в автомобілях.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 34)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ