Главная : Новости

Види камінних топок

, 20:16
0 613

камінна топкаПри виборі каміна слід звертати увагу на його головну складову - камінну топку. Завдяки топці створюється затишна атмосфера. Камінна топка забезпечує стабільність і довговічність всього каміна. Тому до її вибору варто підходити особливо ретельно. Топка виготовляється на заводах, її не треба збирати, вона являє собою готовий елемент каміна (до речі, придбати її можна тут).

Викладається корпус каміна з будь-якого матеріалу. Потім в нього вставляється камінна топка. Її установка вимагає дотримання певних умов. Тут важливо правильно визначитися з напрямком потоку енергії, що виробляється.

Стінки камінної топки робляться з жаростійкого міцного матеріалу (обпалена подрібнена глина шамоту, вогнетривка цементна суміш, лист зі сталі, сірий чавун і вогнетривке скло).

Найбільшою популярністю користуються камінні топки з чавуну, тому що мають багато переваг. Така топка добре тримає тепло. Вона може переносити великі перепади температур. Вона не деформується і не піддається корозії.

Щоб відновити вже наявний камін (старий або непрацюючий) використовуються так звані інсерт-топки. Такі топки дуже потужні і відповідають всім сучасним вимогам. У них розташовуються чавунні камери горіння, зольник, система стрімкого поширення тепла і захист скла від кіптяви. Установка такої топки не викликає труднощів і не забирає багато часу

Камінні топки бувають двох видів:

  • традиційні (відкриті);
  • а також закриті.

Так, якщо ви хочете насолоджуватися вогнем, краще вибирати відкриті топки.

Для відкритого каміна необхідно використовувати тільки тверде паливо (сухі поліна листяних дерев, палети). Хвойні дерева використовувати небажано, тому що вони дають сильні іскри і тріск. Вони сильно забруднять димохід в каміні. Палети є екологічно чистим матеріалом, вони нешкідливі для людини. Продаються вони в упаковках різних розмірів. Тривалість горіння палетів близько 4 годин.

Закриті топки досить ефективні в застосуванні. Вони мають наступні переваги:

  • По-перше, вони дуже компактні;
  • По-друге, їх установка досить проста;
  • По-третє, вони виробляють близько 80 % теплової енергії;
  • По-четверте, в таких топках легко контролювати горіння;
  • По-п'яте, дверцята закритого каміна зроблені з жаростійкого скла, тому можна вільно спостерігати за палаючим полум'ям. Плюс до цього максимальна безпека для людини поблизу каміна.

Не варто забувати і про фінансову сторону при виборі камінної топки. У закритому каміні, звичайно ж, достоїнств більше. Але важливо враховувати, що закритий камін повинен бути досить великим. Тільки тоді він буде відповідати всім технічним показникам і правилам безпеки. Такий камін з цегли і в ціні буде досить дорогим задоволенням. Якщо ж такий камін вам «не по кишені», слід віддати перевагу великому каміну з відкритою топкою. Головне, щоб він був безпечний для маленьких дітей. В такому питанні ідеальним варіантом стане камін із закритою топкою і гільйотиною. Гільйотина захистить вас полум'я.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 35)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ