Главная : Новости

«Чорні точки»: Звідки вони беруться

, 00:17
0 564

 чорні точкиСьогодні світ занадто захопився погонею за гладкою шкірою - здається, привід переживати знайдеться завжди. Ми більш-менш уявляємо, що робити з акне, несистематичними запаленнями або сухістю - але про загадкові «чорні точки» 100 % є сенс поговорити окремо. Давайте розберемося, які явища ховаються під цією загальною назвою і який стан шкіри вважається здоровим.

Як повідомляє портал chistaya-koja.net: «Чорними точками» називають два типи родинних утворень - відкриті комедониblackheads», незапальні елементи вугрової висипки) і так звані sebaceous filaments, для яких в російській мові складно підібрати нормальний синонім (хіба що такий немилозвучний, як «сальні нитки»). І з тим, і з іншим стикаються власники жирної шкіри, у якій нерідко бувають розширені пори - це абсолютно природна особливість будови, «боротися» з якою навряд чи варто.

Комедони, закриті білі, і ті самі відкриті «чорні точки», утворюються внаслідок неправильного функціонування шкіри, і хоча самі по собі вони не є небезпечними - а ось за причинами їх появи варто стежити. Основна проблема полягає в тому, що шкіра починає виробляти надто багато себума: це може відбуватися внаслідок неправильного харчування, недостатнього або, навпаки, надмірного очищення, а також через використання комедогенних косметичних засобів. У будь-якому випадку для приведення вироблення шкірного сала в стабільний режим доведеться порадитися з косметологом, який призначить відповідний вид чистки і підкаже, як часто і яким чином вам потрібно проводити домашні процедури. До речі, чорні точки - це не бруд в буквальному сенсі цього слова, а видиме скупчення меланіну в пробці.

Інформацію ж про горезвісні sebaceous filaments доведеться шукати окремо. Різниця принципова: вони не відносяться до шкірних захворювань, але зустрічаються при цьому у багатьох. На жаль, внаслідок недостатньої інформованості їх часто зараховують до особливостей, які вимагають спеціального догляду, хоча краще рішення в цьому випадку - заспокоїтися і не чіпати. Наша шкіра в нормальних умовах виділяє себум постійно, і тому в волосяних фолікулах ніжної шкіри обличчя практично завжди міститься певна кількість, змішаного з ороговілими клітинами і бактеріями. Відрізнити ці нормальні для жирних ділянок шкіри обличчя від комедонів легко неозброєним оком: це крапки не чорного, а сірого або світлого кольору, трохи темніше природного відтінку шкіри. В розширених порах їх просто краще видно, і це абсолютно не варто переживань і витрати часу і сил.

Якщо у вас є вагомі причини, за якими ви хочете зробити шкіру ідеально гладкою, в цьому вам ненадовго допоможе глибока чистка - механічна або з саліциловою кислотою. Від однієї до кількох тижнів пори дійсно залишаться порожніми, але поступово повернуться до звичайного стану. Проводити чищення дуже часто не варто. До того ж вигляд чистих, але тим не менш розширених пор в результаті подобається далеко не всім. Вибір на користь агресивних очищувальних засобів для домашнього догляду принесе більше шкоди, адже невеликий надлишок себума дає позитивний ефект - шкіра таким чином сама забезпечує собі захист. Регулярне пересушування спровокує ще більш інтенсивне виділення шкірного сала, що вже лежить в області питань здоров'я, а не краси. Замість засобів, які позначені як «себорегулюючі», краще вибирати косметику з кислотами і застосовувати її курсами, або, якщо так комфортніше, вибирати лосьйони і маски з менш високим вмістом активних речовин для регулярного використання.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 47)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ