Главная : Новости

Який радіатор опалення вибрати: алюмінієвий або біметалічний?

, 00:01
0 865

радіаториСьогодні виробники пропонують радіатори опалення різних модифікацій. Та й матеріал, з яких їх виготовляють, різний. Все більше клієнтів замість чавунних і сталевих радіаторів, вибирають біметалічні та алюмінієві. Спробуємо розібратися, чим же вони відрізняються. Отже, алюмінієві радіатори вважаються більш ефективними. В системі опалення їх використовують ще з минулого століття (вісімдесятих років). За цей час вони себе зарекомендували тільки з позитивного боку: мають невелику вагу та гарний зовнішній вигляд.

У наш час алюмінієві радіатори виготовляють двома способами. Так, є радіатори, які були зроблені за технологією екструзіювання. Профіль робиться з алюмінію і потім поміщається під прес, де з нього роблять окремі комплектуючі радіаторів. Надалі вони утворюють секції, які з'єднують за допомогою ущільнювачів і різноманітних прокладок. До речі, придбати алюмінієві радіатори можна на сайті компанії Гравітерм. Також є радіатори, які виготовляються методом лиття. Такі вироби дуже міцні і, відповідно, надійні. Тільки коштують вони дорожче. Зате сервісне обслуговування їм не потрібне, і вони прості в догляді. Алюміній вважається м'яким матеріалом і він швидко нагрівається, тому добре віддає тепло.

Алюмінієвий vs Біметалічний радіатор

  • Переваги радіаторів з алюмінію. Якщо раніше алюмінієві радіатори можна було використовувати тільки в автономних системах опалення, тобто в приватних будинках, то сьогодні виробники пропонують моделі, які можна вільно встановлювати в квартирах. Такі радіатори відрізняються тим, що у них робочий тиск становить 16 атмосфер. Це означає, що їх можна підключати до централізованого опалення. Безсумнівний плюс такого роду радіаторів в тому, що вони мають високий відсоток тепловіддачі, використовуючи при цьому мінімальну кількість теплоносія. Вони добре нагріваються, швидко остигають. Кімнату можна прогріти за п'ятнадцять хвилин і потім зробити її прохолодною. Потік, що подається можна регулювати термоклапаном. Дизайн радіаторів дозволяє встановлювати їх абсолютно в будь-яке приміщення. Також клієнт може вибрати самостійно кількість необхідних секцій. Алюмінієві радіатори ще й легко монтувати, оскільки вони мають невелику вагу;
  • Переваги біметалевих радіаторів. Біметалеві радіатори виготовляють із сталевих труб. Використовується метод лиття. Ці труби в процесі виробництва вкривають алюмінієвими пластинами. Такі радіатори відрізняються високою міцністю. Крім того, вони легші чавунних батарей, прості в монтажі, їх можна використовувати в будь-якому інтер'єрі. Одна біметалічна секція має потужність близько 170-190 Вт. Може витримати температуру до ста градусів. Якщо серцевина виготовляється з нержавійки, то такі радіатори ніколи не візьме корозія. Термін експлуатації біметалевих радіаторів може становити двадцять п'ять років. Це досягається завдяки поєднанню різних матеріалів і якісній збірці. Завдяки сталевій серцевині вони мають високу міцнісну межу і високий рівень теплопостачання. Оскільки зовнішній корпус виготовляється з алюмінію, то радіатори швидко нагрівають кімнату. Корозійним процесам такі радіатори не піддаються.

Висновки

Обидва види радіаторів стійкі до корозії, але теплова потужність більше все ж у алюмінієвих батарей. Обпресувальний тиск алюмінію - 24 атмосфери, а у біметалу - 45 атмосфер. У алюмінієвих радіаторів досить великий поперечний переріз, у біметалевих - менший. Термін експлуатації однаковий - до 25 років

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 87)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ