Главная : Новости

Що таке венерологія та дерматовенерологія?

, 23:04
0 468

ДерматовенерологДана стаття призначена для пацієнтів з шкірними та венеричними захворюваннями. Поняття венеричних захворювань за останній час сильно трансформувалося. Зараз доречніше вживати термін ЗПСШ - захворювання, що передаються статевим шляхом. Часто пацієнту здається, що звернутися до дерматовенеролога саме по собі непристойно. Цією статтею ми хочемо розвіяти Ваші безпідставні сумніви і допоможе нам в цьому Расулєв Фархад Надіровіч - співробітник вузькоспеціалізованої дерматовенерологічної клініки elitmedclinic, в якій можна вилікувати венеричні та дерматологічні захворювання в Москві.

Дослівно "венерологія" перекладається, як "наука про хвороби, що виникли від любові". У зв'язку з цим багато хто соромиться звертатися до венеролога, вважаючи, що цей доктор лікує тільки сифіліс та гонорею, а такими хворобами страждають тільки вкрай сексуально розпущені особистості. І те й інше невірно. У наш час виявлено безліч захворювань крім сифілісу, СНІДу та гонореї, які можуть передаватися статевим шляхом. Це:

  • хламідіоз;
  • уреаплазмоз;
  • мікоплазмоз;
  • герпес;
  • цитомегаловірусна інфекція та ряд інших хвороб (всього 15 найменувань), які прийнято називати ЗПСШ (захворювання, що передаються статевим шляхом) або ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом).

Ці хвороби можуть передаватися також і іншими шляхами (наприклад, через унітаз або ванну), але якщо одним із шляхів передачі інфекції є статевий шлях, то саме венерологи, по суті своєї професії, займаються діагностикою та лікуванням цих хвороб.

Чому ж немає окремої спеціальності венеролог?

З давніх-давен, дерматологія і венерологія об'єднані в одну спеціальність, тому що всі венеричні хвороби завжди мають зовнішню (шкірну) симптоматику і вже на стадії зовнішнього огляду при діагностиці шкірних висипів лікар повинен швидко і чітко диференціювати шкірну патологію від венеричної, призначити необхідне обстеження і заспокоїти пацієнта. Без знання дерматології це не можливо. Тому дерматовенеролог завжди є і дерматологом і венерологом в одній особі.

В останні 10 - 15 років відбувається організаційне віддалення дерматології від венерології, особливо в великих дерматовенерологічних центрах (диспансерах). Прийом шкірних і венеричних хворих ведеться в різних кабінетах, різними лікарями. Це викликано об'єктивною необхідністю: пацієнтів з венеричними захворюваннями необхідно спостерігати диспансерно (обстежити їх статеві контакти, проводити контрольні обстеження відразу після лікування і через певний проміжок часу).

У невеликих приватних клініках прийом шкірних і венерологічних пацієнтів, як і в колишні часи, веде один лікар. Природно у нього не втрачаються навички ні з дерматології, ні по венерології, особливо, якщо є вихідна освітня база (ординатура по дерматовенерології) і великий попередній досвід роботи (більше 15 - 20 років) за фахом.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 45)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ