Главная : Новости

Платний пансіонат для людей похилого віку: в чому відмінності від державного?

, 21:37
0 403

пансіонат для людей похилого вікуПансіонати для літніх людей в Росії як і раніше викликають настороження. Найчастіше люди вважають за краще піклуватися про батьків самостійно, боячись або реакції близьких, або вартості проживання в таких пансіонатах. Проте все більша кількість подібних закладів відкривається у нас в країні, рівняючись на Захід. У Європі та США практика проживання людей похилого віку в будинках для людей похилого віку не є чимось незвичайним.

Зараз в Росії налічується трохи більше 1500 пансіонатів для літніх людей. Якщо порівнювати із зарубіжними державами, то, наприклад, у Франції їх понад 7000, а в США їх число перевалило за 20 000. Більшість наших пансіонатів - державні, і лише малий відсоток - комерційні. При цьому географія розташування пансіонатів досить вузька: більшість знаходиться в Москві і Підмосков'ї, близько 20-ти - в Санкт-Петербурзі і області, регіонах же дісталися одиниці (наприклад, в Калінінграді це пансіонат "Жизнь": http://xn--39-plcee5a2h.xn--p1ai/). Ринок приватних пансіонатів для літніх людей тільки починає розвиватися в нашій країні, сильно поступаючись західним і в затребуваності даних установ, і в вартості їх послуг. Проте істотні успіхи є і у вітчизняних закладів.

Основні відмінності пансіонатів різного типу:

  • Державні. Проживання в них саме дешеве, літні люди віддають свою пенсію і отримують харчування, дах і необхідні медичні послуги;
  • Приватні. За проживання повністю платять родичі літньої людини.

Природно, що другий варіант обходиться дорожче першого, часом значно дорожче, але і якість життя в подібних закладах незрівнянно вища. І якщо діти хочуть забезпечити гідну старість своїх батьків або іншим літніх родичів, то краще вибирати саме приватний пансіонат для людей похилого віку. І не варто боятися реакції оточення. Може скластися так, що забезпечувати постійну допомогу своїм близьким просто не виходить, а будинок престарілих, особливо приватний, допомагає вирішити цю проблему. Хороший догляд, своєчасна і висококваліфікована медична допомога - те, що отримують клієнти, яких направляють в платні пансіонати для людей похилого віку. Не забувайте про фактор рівня життя: як правило, в таких пансіонатах самі мешканці вважають його більш високим, навіть в порівнянні з перебуванням в домашній обстановці. Тут є своє пояснення - під комфортом життєдіяльності багато людей похилого віку розуміють не просто опіку, гарне харчування і медичні обстеження, а й різноманітне дозвілля і можливість спілкування з людьми, близькими по духу і спільності життєвих проблем.

Вартість перебування в приватному пансіонаті може починатися від 850-1100 рублів на добу, що не так вже й багато, принаймні - для столичного регіону. З цієї причини багато людей поступово переходять від тимчасового перебування в пансіонаті до постійного.

Сучасні приватні пансіонати для людей похилого віку в Росії швидше нагадують заміські готелі, а не лікарні. Часто це невеликі котеджі, в яких в кімнатах проживають одна, дві або чотири людини.

Не забувайте, що часом індивідуальний номер може виявитися не перевагою, а недоліком, адже деякі постояльці воліють не усамітнення, а спілкування з близькими по духу людьми в камерній обстановці.

Як правило, корпуси пансіонатів розташовуються неподалік від лісових масивів. Харчування повноцінне, розробляється з урахуванням індивідуальних медичних показань постояльців. Майже всі пансіонати сьогодні оснащені безкоштовним Інтернетом, що дозволяє проживають безперешкодно зв'язуватися з родичами.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 33)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ