загрузка...
Главная : Новости

Як вибрати слуховий апарат?

, 03:08
0 545

слуховий апаратПерш ніж ламати голову над відповіддю на питання: "Як правильно вибрати слуховий апарат?", - давайте розберемося, що таке втрата слуху, які є слухові апарати і якими способами вони підсилюють звуковий сигнал. Просто корисно знати, що нове в розробці слухових апаратів, куди рухається наука і техніка. І розповість нам про це співробітник "Центру слуху", в якому безпосередньо можна підібрати слухові апарати в Ярославлі.

Медицина пропонує 4 ступеня стійкого порушення слухової функції - втрати слуху + повну глухоту.

Слуховий апарат являє собою спеціальне електронний або аналоговий пристрій, який посилює всі звукові хвилі.

Він призначений для використання при різних формах стійкого порушення слухової функції. Апарат складається з декількох основних елементів:

 • мікрофон - який вловлює всі звукові коливання і видозмінює їх в електричний сигнал;
 • підсилювач - який приймає сигнал від мікрофона і передає його на ресивер;
 • ресивер - з якого людина і чує посилений звук.

Різновиди слухових апаратів

Сьогодні існує кілька видів слухових підсилювачів:

 1. кишенькові;
 2. завушні;
 3. внутрівушні.

Найбільш поширеними для повсякденного користування є завушні і внутрівушні прилади.

Завушний кріпитися на зовнішній стороні вушної раковини і складається з пластикового або титанового корпусу, в який поміщені підсилювач, мікрофон і випромінювач звуку.

У внутрішньовушних трансформований і посилений звуковий сигнал проходить через вушний вкладиш і потрапляє в барабанну перетинку. Такі апарати часто робляться під замовлення, індивідуально по зліпку вуха. Відмінною особливістю внутрішньовушного апарату є його невеликий розмір і розташування безпосередньо в слуховому проході людини: електронні компоненти внутрішньовушного слухового апарату, такі як телефон, плата підсилювача, "фейс-плата" - частина корпусу з розміщеним в ньому контактною групою з батарейним відсіком, мікрофоном і, якщо є, перемикачами і регуляторами, - все це майстер розміщує в формі, зробленій зі зліпка внутрішнього вуха людини.

Кишенькові слухові апарати або їх ще називають підсилювачами звукового сигналу - одні з найпростіших приладів для посилення звуку - виглядають як навушники і допоможуть вам слухати ТБ або радіо на найнижчому рівні, коли в будинку всі сплять!

Як підібрати слуховий апарат?

Це завдання не з простих. Без консультації з фахівцем це зробити просто неможливо.

У немовлят слух перевіряється двома неінвазивними методами:

 • перевірка реакції слухового стовбура мозку на акустичний сигнал (ABR). При цьому на голівці пацієнта розміщується кілька електродів;
 • отоакустична емісія (ОАЕ). У вухо малюка поміщається невеликий зонд з динаміком і мікрофоном.

Дорослій людині обстеження слуху проводиться за трьома напрямками:

 • Отоскопічні обстеження - це огляд вух для визначення, в якому стані знаходяться слуховий канал і барабанна перетинка;
 • Перевірка порогової гучності чистих тонів проводиться в спеціальному звукоізольованому приміщенні. Вас попросять надіти навушники. Ви повинні будете подати сигнал, почувши черговий звук (навіть якщо він дуже слабкий);
 • Вас можуть попросити слухати і повторювати слова, щоб визначити, наскільки тиху мову Ви можете сприймати; або слухати цілі речення, щоб визначити комфортний для Вас рівень гучності.

Результатом такого обстеження буде аудіограма, в якій ваш слух буде оцінений в децибелах від 10 до 110. Далі спеціаліст-сурдолог допоможе підібрати апарат, спираючись на результати обстеження.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 41)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ