Главная : Новости

Як відкрити домашній дитячий сад: бізнес для люблячих мам

, 04:19
0 770

мини-садик для детей

Сьогодні багато мам цікавлячись темою: "Як відкрити домашній дитячий садок в своїй квартирі або будинку?". Найбільш частою причиною можна назвати дефіцит місць в муніципальних дитячих садках. Нерідко буває так, що дитину ставлять на чергу отримання місця практично після народження, але дочекатися «свого часу» не вдається до самої школи.

Як відкрити домашній дитячий сад: легалізація бізнесу

Проблема організації домашнього дитячого садка криється у відсутності необхідної нормативної бази. По суті, домашній дитячий сад - явище, якщо можна так сказати, напівлегальне. З тієї причини, що отримати ліцензію на відкриття освітнього закладу в даному випадку не вдасться. Адже дитячий сад - заклад, який займається дошкільною освітою дітей.

До того ж, використовуючи житлове приміщення в комерційних цілях, порушуються «Правила користування житловими приміщеннями», що тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафів (від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Проте, вихід у вирішенні питання, як відкрити домашній дитячий сад для кількох дітлахів, або міні-садок, є. Ваша діяльність може розцінюватися як розвиваюча і виховна, що включає організацію дозвілля дітей, заняття в секціях та гуртках, а також проведення семінарів, консультацій та інших заходів. Тобто та діяльність, яка не вимагає обов'язкової атестації та видачі документа про отримання освіти. Наприклад, в Маріуполі яскравим прикладом такого міні-садка є "Веселка" (ось посилання на сайт даної установи).

Що необхідно для організації міні-садка?

Перш за все, вам потрібна простора квартира, в якій слід зробити ремонт відповідно до вимог безпеки для знаходження дітей. Дуже важливий момент - заздалегідь домовитися з сусідами про знаходження дітей в квартирі з раннього ранку. Слід оснастити приміщення протипожежною сигналізацією та засобами зв'язку (телефоном). Необхідно виділити зони для ігор, розвиваючих занять, денного сну, прийому їжі. Кухня, де буде готуватися їжа, повинна бути ізольована.

Далі - придбати дитячі меблі (столики, стільці, ліжечка, шафки для переодягання), посуд, іграшки та розвиваючі ігри, матеріали для малювання, ліплення та інших занять. Продукти, які будуть закуповуватися для приготування їжі, повинні мати гігієнічні сертифікати і санітарно-епідеміологічні висновки.

Персонал домашнього міні-садка

Ви можете бути вихователем і власником бізнесу домашнього дитячого садка. Дуже добре, якщо у вас є педагогічна освіта. При її відсутності варто пройти педагогічні курси. Так буде краще і для полегшення вашої роботи, і для процвітання бізнесу, а головне - для дітей, з якими ви будете займатися.

Пам'ятайте про те, що у вас можуть виникнути різні проблеми. Наприклад, ви можете захворіти, або потрібно буде терміново виїхати. Тому у вас повинна бути повноцінна заміна. Якщо ви - мама одного з дітей, на самому початку організації бізнесу слід знайти компаньйона - таку ж маму або педагога, який має досвід роботи з дітьми.

Вихователь повинен весь час займатися з дітьми, не відволікаючись на прибирання, приготування їжі або прання. Тому вам знадобиться кухар, прибиральниця, можливо - няня.

Діти - найвища відповідальність

Якщо ви думаєте над тим, як відкрити домашній дитячий сад, то повинні повною мірою усвідомлювати всю величину відповідальності, яку вам доведеться взяти на себе. Здоров'я і життя дітей буде знаходитися в ваших руках, тому необхідна щосекундна пильність і вжиття всіх заходів, що забезпечують безпеку ваших підопічних дітлахів.

Вам потрібно буде завести на кожну дитину папку, в якій будуть зберігатися потрібні вам документи. Це копії свідоцтва про народження, виписки з медичних карт з інформацією про щеплення, алергічні реакції, перенесені та хронічні захворюваннях дітей. Також включіть в цей список копії медичних страхових полісів, копії паспортів батьків і всі канали зв'язку з ними і з найближчими родичами.

Крім протипожежної сигналізації, ваш міні-садок повинен бути оснащений вогнегасником, який пройшов чергову перевірку. Важливо також вміти ним користуватися, а не «поставити в кут для галочки». Перебувати він повинен в недоступному для дітей місці.

У домашньому дитячому садку має бути присутня аптечка першої медичної допомоги на випадки порізів, забитих місць та інших травм. Оснащення аптечки не повинно включати ніяких медикаментів - давати ліки дітям ви не маєте права. Однак першу медичну допомогу надавати повинні вміти.

Робота домашнього дитячого саду

З усіма батьками дітей необхідно укласти договір, що включає нюанси відповідальності як батьків, так і співробітників міні-садка. Цей договір підшивається в індивідуальну папку для кожної дитини. Всі розрахунки необхідно проводити через касовий апарат або розрахунковий рахунок.

У вас має бути чіткий розклад, що містить час прийому дітей, годування, занять, прогулянок і всіх інших заходів.

Меню повинно бути складено відповідно до віку дітей, страви - містити всі необхідні речовини. Їжа повинна

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 40)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ