Главная : Новости

Навіщо і кому потрібна консультація психолога?

, 20:22
0 705

психолог

У всьому світі день психічного здоров'я офіційно відзначається 10 жовтня. У Росії ж з 2007 року для цього виділено свій день - 22 листопада. Дата була вибрана не випадково: в 1994 році в цей день в столиці пройшов Установчий з'їзд Російського психологічного товариства, а через кілька років за ним було закріплено і саме свято.

Навіщо потрібна психологія?

Багато людей відносяться до психологічної допомоги з певним упередженням, оскільки консультація фахівця сприймається як констатація хвороби. І в цьому криється головна помилка, адже психологія не займається патологічними станами.

Психолог має психологічну освіту, часто вузьку спеціалізацію: психологія сімейних відносин, дитяча і підліткова психологія, конфліктологія, соціальна психологія та інше. Фахівці мають право проводити спільні консультації та тренінги, працювати на телефоні довіри, проводити різні тести, давати загальні рекомендації. І найголовніше, психологи працюють зі здоровими людьми. До речі, якщо ви вагаєтеся і не готові витрачати гроші на цього спеціаліста, але його консультація вам все ж необхідна, то ви може зайти на форум психологічної допомоги https://psycheforum.ru, та отримати пораду психолога абсолютно безкоштовно.

Патологічними станами займається психіатр, який має медичну освіту за спеціальністю «Психіатрія». Лікар має право працювати з людьми, у яких є психічні діагнози, виписувати ліки, призначати лікування, проводити обстеження.

Психотерапевт - це лікар, з досвідом роботи психіатром і перепідготовкою на психотерапевта. Це фахівець широкого профілю, який може застосовувати медикаментозне і немедикаментозне лікування (наприклад, використовувати гіпноз), проводити індивідуальні та групові сеанси психотерапії.

Як бачимо, завдання психології - допомога здоровим людям, які потрапили в скрутні обставини, корекція і розуміння особливостей психотипу і характеру. Більш того, якщо психологом виявлені певні відхилення психіки, він зобов'язаний припинити консультування людини і направити його до психіатра або психотерапевта. Саме тому в західній традиції психолог сприймається як помічник, який дає можливість краще зрозуміти психологію людини, орієнтуючись на її індивідуальні особливості.

Психологія людини та її здоров'я

Кому ж потрібні консультації психолога? Фахівці цього профілю однозначно потрібні всім підряд, адже така допомога і підтримка може знадобитися людині в той чи інший період її життя. Більш того, незначні на перший погляд проблеми, які накопичуються роками, можуть дійсно переростати в небезпечні для здоров'я стани. Класичним прикладом є психосоматичні розлади - фізіологічні прояви психологічної напруги. Люди можуть страждати від головних болів, розладів травлення, проблем з серцево-судинною системою і опорно-руховим апаратом.

Вчимося сімейного життя - психологія сімейних відносин

У сучасній Росії лякає статистика розлучень. За даними за 2013 рік, їх відсоток склав 54,5 %, причому чимало пара не прожили разом і року. Дуже часто саме нерозуміння особливостей партнера, невміння вибудувати відносини стає причиною розлучень. Тому психологія сімейних відносин є одним з провідних напрямків, а психологи рекомендують консультацію профільного спеціаліста всім молодим парам без виключення.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 67)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ