загрузка...
Главная : Новости

Хамам: ритуал отримання справжнього задоволення

, 22:35
0 464

ХамамВи коли-небудь відвідували хамам - турецьку лазню? Якщо ні, то ви багато чого втратили. Хамам - це незабутні відчуття, приголомшливе задоволення, чудовий життєвий досвід і справжнє очищення!

Якщо ви подорожуєте по Туреччині, то обов'язково заплануйте для себе відвідування турецької лазні хамаму. А якщо опинитеся в Стамбулі і не зробите візит в хамам, то це буде просто злочином! Відвідування турецької лазні допоможе вам краще зрозуміти душу турецького народу, тому що хамам - це невід'ємна частина культури цієї країни, і її традиції сягають своїм корінням в глибину століть. Хамам принесе вам очищення, оздоровлення і навіть деяке омолодження тіла, зніме втому, активізує життєві сили і стане незабутнім експериментом.

Ритуал отримання задоволення

Що відбувається в турецьких лазнях? Чому вони так знамениті? І чим відрізняється хамам від звичної нам російської лазні або фінської сауни?

Ритуал хамаму вивірений століттями. У Туреччині багато старовинних лазень, які зберігаються в незмінному вигляді вже багато століть. Але в багатьох готелях є сучасні турецькі лазні, обладнані новітньою технікою, які теж становлять великий інтерес для туристів. Але в якій би хамам ви не потрапили, порядок дії відвідувачів скрізь однаковий.

Для початку вас проведуть в так звану «холодну кімнату» (по-турецькі «soğukluk»). Тут ваше тіло звикне до тепла і підготується до того основного дійства, заради якого ви і прийшли в хамам.

Далі, залишившись в одному тільки рушнику і спеціальних шльопанцях на дерев'яній підошві, які турки називають «nalins», ви пройдете через масивні дерев'яні двері в «спекотну кімнату», або парну (по-турецьки «sisaklik» або «hararet»).

Коли ви ввійдете в «спекотну кімнату» (парне відділення), банщик обіллє вас гарячою водою і почне ретельно шкребти ваше тіло. Жоден квадратний міліметр вашого тіла не залишиться без уваги, банщик сумлінно зішкребе всі частинки омертвілої шкіри, розпарить і відчистить усі куточки вашого тіла, навіть між пальцями рук і ніг.
а
Після того, як вся шкіра вашого тіла буде вискоблена і відчищена, вас намилять рідким милом і шампунем і при бажанні зроблять вам масаж усього тіла. Цей масаж може здатися трохи хворобливим, але варто потерпіти: жінки та чоловіки, що працюють масажистами в хамамах, є справжніми фахівцями своєї справи і славляться своїми цілющими, оздоровчими і по-справжньому відновлюють сили масажами. Якщо ви хочете повністю відчути, що таке хамам, просто довіртеся цим масажистам і дозвольте їм повністю зняти у вас весь накопичений стрес і втому.

Масаж в турецьких лазнях починають з шиї, і далі банщик повільно і ретельно розминає кожен мускул вашого тіла, рухаючись вздовж хребта вниз до самих ступнів. Масаж ступень особливо приємний, він не тільки знімає втому з натруджених ніг, але і гарантує остаточне і повне розслаблення всього організму. Потім банщик перевертає клієнта на спину і миє все його тіло з голови до ніг, як маленьку дитину. Після цього наступаж останнє обмивання чистою водою, і приходить час залишати парну.

Вам дають свіже чистий рушник і проводжають знову в «холодну кімнату». Тут можна відпочити, прийти в себе після всього пережитого, випити чаю або кави і поспілкуватися з іншими відвідувачами турецької лазні. Розслабтеся і глибоко вдихніть: ви тільки що пережили справжній ритуал хамаму!

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 46)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ