Главная : Новости

Які види аналізів крові бувають?

, 09:36
0 1062

аналіз крові

Кожна людина має знати, які бувають аналізи крові. Саме завдяки діагностиці компонентів цього матеріалу можна дізнатися як причину хвороби, так і методи її лікування. Справа в тому, що в цій рідині є різні антитіла, зміни роботи яких і провокують різні захворювання. Тому найвірніший і самий простий спосіб перевірити стан людини - зробити відповідне дослідження. До речі, прочитати про всі можливі аналізи крові можна на сайті http://1analiz.ru/.

Які бувають аналізи на кров?

Матеріал береться на аналіз двома способами: через палець і вену пацієнта. Перший вид діагностики називається загальним. Необхідну кількість рідини отримують з фаланги безіменного пальця шляхом проколу голкою. Процедура проходить протягом хвилини. Для цього необхідно протерти місце забору матеріалу спиртовим розчином для дезінфекції, потім робиться прокол. Першу виступившу кров зазвичай витирають, наступні краплі збирають на аналіз мазків, а більша кількість набирається в пробірку для подальшої діагностики.

Другий вид - біохімічна діагностика матеріалу. Для такого роду дослідження використовують кров з вени. Набирається вона шляхом проколу вени в місці згину руки. Набирають матеріал шприцом. Розглянемо детальніше ці та інші види діагностики.

Загальне дослідження крові

Це найвідоміший метод обстеження, який показує наявність проблем в організмі. C допомогою такої діагностики можна визначити кількість червоних (еритроцитів) і білих (лейкоцитів) тілець в крові, рівень гемоглобіну і швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). Підвищена ШОЕ характеризує запальний процес.

Діагностику призначають для визначення загальної картини стану хворого. Також досліджується лейкоцитарна формула, яка показує наявність захворювання. Хоча такий вид аналізу, як загальний, не діагностує певне захворювання, але показує його наявність. Якщо якийсь із цих компонентів не в нормі, необхідно вжити заходів лікування.

Для загальної діагностики крові її здають натщесерце, забір здійснюється вранці. Крім цієї особливості, ніякої підготовки більше не потрібно. Прокол пальця безболісний і незручностей не доставляє. Однак під час забору не можна напружувати палець, так як тоді рідина по капілярах не тектиме. Необхідно розслабити руку - процедура швидко закінчиться.

Біохімічний аналіз, дослідження на цукор

Це важлива діагностика, яка показує загальну картину роботи внутрішніх органів. За певними показниками видно, який орган уражений хворобою, і вже за результатами аналізу призначають додаткові дослідження або методи лікування. Після біохімічного аналізу видно стан печінки, підшлункової залози і нирок, а також кількісні показники білка, макро- і мікроелементів.

Кров береться з вени пацієнта, так як венозна кров більш насичена глюкозою, що допомагає визначити хворобу. Це та кров, що робить коло по всьому організму людини.

Аналіз крові на цукор - важлива процедура, яку найчастіше призначають людям старше 40 років. За допомогою такого дослідження можна дізнатися рівень глюкози в організмі пацієнта. Норма становить 3,3-5,5 ммоль / л.

Для дослідження на глюкозу матеріал беруть з пальця (теж натщесерце). Регулярне виконання такого аналізу може попередити людину про серйозне захворювання - цукровий діабет. Цей аналіз обов'язковий людям, які знаходяться в зоні ризику.

Дослідження імунітету людини

Імунологічний аналіз діагностує, наскільки міцний імунітет у людини. Призначається такого роду дослідження людям, які часто хворіють на інфекційні захворювання та страждають алергією.

Діагностика проходить шляхом забору матеріалу з вени (на голодний шлунок), але дослідженню піддається не сама кров. Щоб дізнатися стан імунних комплексів організму, необхідна лише сироватка крові, яку добувають шляхом поміщення матеріалу в центрифугу.

Дослідження гормонального фону, аналіз на згортання

Діагностіка на кількість різних гормонів важлива для тих, хто має певні проблеми зі здоров'ям. Аналіз на гормони може визначити багато захворювань, пов'язаних з різними органами.

Такий забір здійснюється з вени перед основним прийомом їжі, тобто натщесерце. Результат повинен бути в рамках допущеного, для чоловіків і жінок норми різні. Враховується також і вік людини.

Люди, які страждають від опуклих вен (в основному на ногах) і болю, потребують діагностики на згортання крові. Справа в тому, що, якщо вся маса крові в організмі має погане згортання, утворюються тромби, які закупорюють вену і призводять до тромбофлебіту.

Суть дослідження - в проколі шкіри. Необхідно зафіксувати час, коли кров'яна маса почала текти і перестала. У нормі цей процес повинен пройти за 3 хвилини. Але, якщо кров довго не перестає текти, значить, існує проблема зі згортанням.

Дослідження на онкомаркери

Такий аналіз дозволяє відшукати в організмі білок, який виробляють в тілі людини пухлини. Якщо при такому аналізі були виявлені онкомаркери, це сигнал до початку негайного лікування, оскільки наявність онкомаркерів свідчить про розвиток страшного захворювання - раку.

При лікуванні раку, як і будь-якого іншого захворювання, необхідна рання діагностика. На ранній стадії хворобу набагато легше вилікувати. Таке дослідження допомагає лікареві правильно поставити діагноз і почати ефективне лікування.

Аналіз береться з венозної крові натще. Тільки таким методом можна досліджувати кров на антигени, які провокують рак.

Висновки

Це перелік всього лише деяких поширених досліджень. Але, крім цих, існує ще багато проб на різні захворювання. Наприклад, можна відзначити ревмопроби. Це комплекс досліджень, які допомагають встановити причину запального процесу в організмі людини. Найчастіше призначають аналіз, якщо присутні скарги на суглоби і проявляються ревматоїдні процеси.

Варто пам'ятати, що вчасно зроблений аналіз крові допоможе запобігти серйозним проблемам зі здоров'ям.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 163)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ