Главная : Новости

Несправності газових котлів

, 23:58
0 1103

несправності газових котлів

Газові котли, як і інше обладнання, мають властивість виходити з ладу. Причини цього можуть мати різне походження - починаючи від стрибків напруги, тиску газу і води, і закінчуючи неправильно обраними користувачем параметрами роботи. Якщо несправність виникла, то необхідно розібратися з її суттю, діагностувати, що саме несправне, а потім вже вибирати: робити ремонт самостійно або викликати техніка-фахівця. До речі, в Єкатеринбургі та області ремонт газового котла можна в службі побутового ремонту "Мастер Дом": masterdom66.ru/uslugi-santehnika/remont-kotla-otopleniya.

Пошук несправності газового котла

При діагностиці котла для початку слід перевірити деякі важливі умови роботи агрегату:

  • подивіться наявність газу (номінальний тиск на вході має складати 20 бар для природного газу);
  • наявність електроживлення (звіртеся з техпаспортом пристрою);
  • значення номінального тиску в системі опалення (воно повинно бути 0,5 + 1,5 бар);
  • витрати водопровідної води (не менше 4 літрів в хвилину).

Якщо неполадки були усунуті, то слід перевіряти електричний ланцюг: чи справне заземлення та опір його контуру, чи немає короткого замикання, що не переплутані нуль і фаза. Все це слід ретельно перевіряти після здійснення всіх операцій з опалювальним котлом. Якщо несправності газових котлів не зникли, то проводиться перевірка всіх зовнішніх і внутрішніх плавких запобіжників.

Варто зазначити, що перед початком будь-яких ремонтних або сервісних робіт з котлом важливо перевіряти, чи були відключені газ і електроживлення агрегату. Це забезпечить безпеку того, хто шукає несправності.

Найбільш поширені несправності в роботі газових котлів

Серед виникаючих в котлах Нав'єн несправностей частими бувають збої і проблеми з роботою програм. Якщо такі виникають, то фахівці радять ще раз перевірити пульт управління, може бути, що при його випадковому падінні сталася невелика поломка, яка дає збій всієї системи. Також при наявності несправності газового котла потрібно провести його детальне регулювання згідно з правилами виробника - прибувший із заводу котел не завжди може бути абсолютно правильно налаштований або необхідні настройки можуть збитися в процесі транспортування агрегату до покупця. Про це слід нагадати працівникам при установці, щоб уникнути проблем в майбутньому.

В агрегатах типу котел Ферролі несправності можуть найчастіше виникати в платах управління, але їх бажано самостійно не ремонтувати, це робота кваліфікованих фахівців. Пам'ятайте, що придбання нової плати замість зіпсованої власноруч при дрібному ремонті обійдеться набагато дорожче, ніж звернення до сервісного центру.

Пошук несправності газового котла

Спочатку потрібно включити котел. Далі встановлюється максимальна температура гарячого водопостачання, повинен засвітитися мікроперемикач датчика. Якщо цього не відбулося - перевіряємо сигнал датчика потоку. Якщо індикатор в порядку і загорівся, то повинен почати працювати насос, піти вода з основного контуру через вторинний теплообмінник гарячого водопостачання. Далі повинен почати працювати вентилятор на максимальних швидкостях. Якщо на якомусь із цих етапів робота зупиняється, то це вказує на вид поломки, який діагностується далі.

Пізніше повинен спрацювати датчик наявності тяги, пристрій повинен запалити іскру, що спричинить за собою запалювання пальника. В оглядовому віконці можна спостерігати вогонь, починає текти гаряча вода. При закритті крана води датчик потоку не повинен фіксувати витрату гарячої води. Якщо цього не відбувається, то несправність варто шукати в роботі датчика, пальники і супутніх механізмів.

Несправність газового котла в контурі опалення

Найбільш частими причинами несправності газових котлів в контурі опалення є збій налаштувань. Слід переконатися, що вони правильно виставлені, чи замкнуті всі контакти, чи необхідний нагрів взагалі. При пошуку несправностей в даній частині роботи котла необхідно попередньо виставити його на режим роботи «Зима» та встановити максимальну температуру опалення. У випадках проблем з роботою насоса слід спробувати його запустити, якщо це не вдається, то найчастіше просто необхідно замінити або його, або кабель живлення насоса. При порушеннях роботи діафрагми датчика роботи насоса слід або замінити діафрагму, або розблокувати шток пресостата. У разі якщо не подається газ на пальник, слід спочатку переконатися, що газовий кран повністю відкритий, чи не засмітився газопровід, чи подається напруга (якщо не подається, то слід перевірити проводку). І якщо проблеми не усуваються, то можливо буде необхідно міняти всю електронну плату.

Часто зустрічаються несправності газового котла Нав'єн в плані роботи датчика температури ГВП. В іншому випадку його необхідно перевірити і замінити. Щодо виникнення проблем в експлуатації котлів Ферролі, несправності можуть виникати при збої налаштувань тиску газу на пальнику. Їх слід перевіряти особливо уважно.

Необхідність ремонту при виявленні несправності в роботі опалювального котла

При діагностуванні несправності газового котла ремонт можна виконати власноруч або викликати фахівців з сервісного центру. З одного боку, виклик майстрів обійдеться дорожче, але, з іншого, це набагато безпечніше і з точки зору надійності ремонтних робіт, і з точки зору подальшої пожежної безпеки приміщення, усунення шансів виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій, пов'язаних з роботою котла.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 200)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ