Главная : Новости

Препарати, що змінюють перебіг розсіяного склерозу (ПЗПРС): Що це таке?

, 21:58
0 561

розсіяний склерозСьогодні ми розглянемо що таке ПЗПРС? Якщо коротко, то це стандартний набір ліків, що зменшують тяжкість і частоту загострень розсіяного склерозу (більш детально про них можна дізнатися прочитавши статтю "Что такое ПИТРС?"). Стандартні препарати, що змінюють перебіг розсіяного склерозу не завжди ефективні, а іноді навіть викликають погіршення стану і появу нових вогнищ демієлінізації.

У випадках, коли стандартні препарати не працюють (загострення розсіяного склерозу на тлі проведення ПЗПРС) або викликають загострення захворювання, потрібно розібратися, що конкретно відбувається з імунною системою. Отримані дані допомагають знайти персональне рішення проблеми, зупинити або істотно загальмувати активність хвороби.

Особливості, які часто зустрічаються:

  • Активний інфекційний агент, з яким імунна система не може впоратися. Інфекція додатково провокує аутоімунні процеси і може повністю перекрутити реакцію на ПЗПРС, аж до загострення при спробі лікування. Багато що стає зрозуміло після перевірки на приховані інфекції і розгорнутій імунограми (дослідження, що дозволяє оцінити стан імунної системи). Наприклад, методом ПЛР може бути виявлена  продукція зі слиною вірусів групи герпесу (Епштейн-Барр, вірус герпесу 6 типу, цитомелаговірус), в крові ознаки борелії, в імунограмі підвищена активація В-лімфоцитів, обумовлена їх відповіддю на інфекційний агент. Лікування виявленої інфекції вирішує багато питань;
  • Індивідуальні особливості імунного реагування. При слабкій ефективності ПЗПРС в деяких випадках комбінують або замінюють стандартний набір препаратів на більш серйозну імуносупресивну (гнітючу продукцію аутоантитіл) терапію або додають донорські імуноглобуліни, які одночасно пригнічують ріст інфекції і знижують аутоагресію власного імунітету.

Препарати, що змінюють перебіг розсіяного склерозу

ПЗПРС включають в себе кілька груп ліків, які повинні затримувати розвиток розсіяного склерозу і запобігати агресії імунної системи до білків мієліну. ПЗПРС входять в стандарти надання медичної допомоги пацієнтам з розсіяним склерозом. В основному застосовуються:

  1. Інтерферон-бета (Бетаферон, Ребіф, Авонекс, Ронбетал). Бета-інтерферони, впливаючи на імунну систему, гальмують руйнування мієліну. Зазвичай їх використовують разом із засобами, стимулюючими ремієлінізації, противірусними та іншими препаратами;
  2. Глатирамеру ацетат (Копаксон). Він пов'язує деякі агресивні фактори імунітету і таким чином в більшості випадків може помітно сповільнити наростання неврологічної симптоматики;
  3. Моноклональні антитіла. Вони входить в практику використання антитіл, що діють проти елементів імунної системи, які прямо чи опосередковано беруть участь в процесах демієлінізації (руйнування мієліну - білка нервових тканин).
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 47)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ