Главная : Новости

Підлоги в медичних установах

, 08:29
24 1758
медичних установах

У медичних установах — особливі вимоги до санітарії та стерильності, щоб не допустити інфікування пацієнтів під час лікувально-профілактичних процедур. Для цього застосовуються різні методи запобігання поширенню інфекцій та боротьби зі шкідливими бактеріями. Не останнє місце в цьому займають будівельні технології та якість обслуговування приміщень медичного призначення.

Підтримка санітарних умов забезпечується, завдяки регулярному прибиранню. Щоб його результати були помітні та не відбивалися на здоров'ї пацієнтів внаслідок попадання в повітря пилу та бактерій, покриття для підлоги повинно відповідати всім санітарним нормам. Це становить деяку складність, адже саме підлоги найбільше схильні до забруднення. Далі, ми безпосередньо розглянемо яким має бути медичне покриття. Ну а розповість нам про це співробітник компанії "Ів Буд", яка безпосередньо займається їх облаштуванням.

Вимоги до підлог в медичних установах

Підлоги в лікарнях влаштовують з урахуванням багатьох факторів, що викликано необхідністю суворої санітарії:

  • Одна з головних вимог — простота догляду. Промислові підлоги в медичних закладах не повинні містити швів. Саме на швах виникають цілі розсадники шкідливих мікроорганізмів. Навіть якщо ретельно очистити плитку для підлоги, в місцях стиків залишиться велика кількість бактерій, які, практично, неможливо знищити. Якщо підлогове покриття не має швів, то мікробам ніде поширюватися.
  • Так само як і підлоги в хімічній промисловості, медичні підлогові покриття повинні мати підвищену стійкість до хімічних реагентів. Особливо це стосується приміщень для лабораторій.
  • На підлогах в лікарнях неприпустимо скупчення пилу. Неякісне прибирання — це одне, а те, що самі підлогові покриття здатні виділяти пил, — це інше. Наприклад, ковроліну, покладеного на цементну стяжку або бетонних підлог, в таких закладах бути не повинно.
  • У лікарнях постійно перебувають люди. Тому, крім усього іншого, необхідно дбати про естетичний зовнішній вигляд підлог. Безумовно, влаштовувати яскраві та помітні декоративні підлоги ніхто не зобов'язує, а й нехтувати таким фактором, як зовнішній вигляд, все ж не варто, адже пацієнт повинен відчувати турботу про себе та комфорт у всьому.
  • Підлога в медичних установах, особливо в приміщеннях поліклінік, коридорах, палатах постійно піддається значним пішохідним навантаженням. Тому часто можна помітити потертості на лінолеуму та пошкоджену плитку для підлоги. Висновок один — полотно необхідно влаштовувати зі зносостійкого матеріалу, який не втрачатиме свого зовнішнього вигляду навіть після десятиліть інтенсивної експлуатації.
  • Підлоги обов'язково повинні бути пожежобезпечними. Адже, в разі виникнення вогнища загоряння, дуже складно евакуювати хворих, які потребують постійного спостереження або не здатні пересуватися самостійно.
  • Для лікарняних підлог важлива гідроізоляція. Причому, захистити від проникнення вологи слід не тільки фундамент. Для деяких видів медичних приміщень, наприклад, лабораторій, перев'язувальних, операційних, відділень інтенсивної терапії може знадобитися додаткова гідроізоляція підлоги, яка здатна затримати вологу та запобігти проникненню хімічних речовин.

Варіанти підлогових покриттів для медичних установ

В установах охорони здоров'я, відповідно до вищеперелічених вимог, можуть використовуються наступні варіанти підлогових покриттів:

  1. Найчастіше — це полімерні підлоги. За допомогою полімерних підлог можна отримати ідеально рівну поверхню, що відповідає всім гігієнічним вимогам. Епоксидні підлоги в клініці виключають стійкі забруднення, прибирати їх легко, без додаткових витрат і зусиль. Оскільки вони досить еластичні, дороге медичне обладнання при падінні на таке покриття не розіб'ється і не вийде з ладу. Зовсім інший результат буде при падінні на бетонну підлогу або керамічну плитку. Тому наливні підлоги в медичних установах просто незамінні. Можливе застосування й інших видів полімерних підлог, таких, як: поліуретанові та метилметакрилатні покриття будь-яких кольорів. З полімерних матеріалів також влаштовують спортивні покриття в приміщеннях для фізичної реабілітації та занять лікувальною фізкультурою. Заливка підлог може проводитися як до моменту здачі в експлуатацію сучасних будівель медичних установ, так і в процесі їх ремонту.
  2. Крім полімерних, в установах охорони здоров'я також використовуються високонаповнені бетонні покриття. Колірна гамма їх досить широка. Вони також відрізняються високою міцністю, але мають менший термін експлуатації, ніж наливні підлоги. Вони менш практичні, але, як бюджетний варіант, все ж прийнятні.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 123)

Читайте также:


ВВЕРХ