Главная : Новости

Курс долара до гривні: що впливає на показники?

, 11:38
104 3089
курс гривні

У 21-му столітті застосовуються різні способи розрахунку курсу національних валют до зарубіжних. Експерти часто беруть до уваги формування курсу на основі попиту і пропозиції на валюту в певній країні. В Україні курс завжди залишається плаваючим, а механізми розрахунку завжди мають певні особливості. Нумо розберімося які ж фактори впливають на формування курсу національної валюти. Ну а на сайті profi-trading ви можете прочитати який курс гривні нам слід очікувати в найближчі місяці.

Особливості взаємозв'язку курсу долара і гривні

Нацбанк України завжди визначає офіційний курс гривні до долара, беручи до уваги всі відомості щодо купівлі-продажу на існуючому валютному ринку. До уваги не беруть тільки ті угоди, курс за якими на 2% і більше відрізняються від середнього за певний день. Офіційний курс повинен бути середньозваженим за всіма оформленими операціями, причому показник повинен бути опублікований до 16 годин кожного буднього дня на офіційному сайті НБУ. Таким чином, торги сьогодні впливають на завтрашній курс.

На міжбанк кожна фінансова організація обов'язково виходить з пропозиціями щодо купівлі або продажу наявної валюти. Пропозиції повинні бути, сформовані за результатом обміну заявок клієнтів на продаж-купівлю валюти. До того ж банки можуть купувати закордонні валюти (в тому числі долар) з урахуванням власних потреб. Наприклад, це потрібно для подальшого продажу валюти населенню і погашення існуючих валютних зобов'язань. Подорожчання закордонної валюти відбувається, якщо на торгах багато покупців, а число продавців зменшується.

Нацбанк України є відповідальним за фінансову та цінову стабільність, а курсові прогнози повинні оформлятися Мінекономрозвитком.

На стан гривні впливають такі вагомі чинники:

  • Зростання або зниження цін на світових торгових майданчиках. Україна найчастіше продає пшеницю, сталь і залізну руду, тому вартість цих ресурсів виявляється досить значною.
  • Особливості політичних відносин з сусідніми державами, в тому числі з Росією.
  • Девальвація валюти партнерських країн. До них відносять Білорусь і Казахстан.

Таким чином, дуже важливо враховувати торговельні, економічні та політичні чинники, що визначають особливості положення валюти України та її ставлення до долара.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 106)

Читайте также:


ВВЕРХ