Главная : Новости

Чому криптовалюта – це актив майбутнього?

, 13:55
59 1201
криптовалюта

Як стверджує сайт cryptonovunu.com.ua: криптовалюта - це «актив майбутнього», оскільки вона має численні явні переваги перед фіатною грошовою системою. Способи застосування криптовалюти численні та їх стає більшим у міру розвитку цифрової економіки.

Криптовалюта функціонує на платформі блокчейна, що робить її абсолютно новим видом активів. Блокчейн з технічного погляду – ланцюжок розподілених у мережі реєстрів. Ланцюжок з блоків ланцюга, кожен блок з яких зберігає інформацію (записи) про певну кількість транзакцій. Тобто це база даних із можливістю відкритої перевірки. Кожен блок складається із зашифрованої інформації про всі попередні блоки, ключі останнього попереднього блоку, ключі справжнього блоку і записи про останні транзакції. Для закріплення створеного блоку ланцюга блокчейна необхідна згода (підтвердження вірності обчислень) всіх учасників ланцюга - майнерів. Після прикріплення блоку до ланцюга внесення змін стає неможливим.

Основні переваги

До переваг можна віднести:

  • Повну анонімність транзакцій. Це означає, що рух коштів не відстежується, а отже, кошти можуть йти на всілякі потреби населення. З юридичного погляду часом це не законно. Але, враховуючи потреби населення – стає з кожним роком дедалі популярнішим.
  • Низьку вартість транзакцій. Люди платять величезні відсотки за перекази великих сум, користуючись посередницькими послугами банків. При транзакціях на блокчейні – криптовалютних транзакціях дана комісія буде в десятки разів менша, а швидкість переказу коштів у рази вища. Такі результати досягаються за рахунок перекладів peer-to-peer (від людини до людини), крім посередників.
  • Високу волатильність. За рахунок сильних та частих коливань курсу, а також великого ажіотажу навколо криптовалютних активів існує можливість спекуляцій. При грамотному аналізі ринку та високому рівні поінформованості про останні події, що відбуваються у світі, можна здійснювати дуже прибуткові спекулятивні дії з активами.

Центральні банки активно вивчають та тестують технологію блокчейн, а окремі країни вводять свою криптовалюту у межах території держави. Все це відбувається тому, що криптовалюта набирає обертів, стає все більш популярною. Якщо компанії та державні органи не будуть жодним чином реагувати на криптовалюту, вони ризикують залишитися осторонь і не встигнути за ринком цифрових технологій, що стрімко розвивається.

Таким чином, поява технологій блокчейна та криптовалют стала логічним результатом пошуків суспільства замість стандартної, усталеної фіатної фінансової системи, яка стала надмірно залежати від постаті посередника.

Слід зазначити, що нині здійснюється активна торгівля криптовалютами. Наприклад, гонконгська біржа Bitfinex вважається однією з найбільших серед сервісів для торгівлі криптовалютами, вона входить до списку світових лідерів за обсягом транзакцій, що проводяться.

Великий ажіотаж навколо цього активу невипадковий – сьогодні багато країн розробляють проекти регулювання криптовалют, оскільки мають малу владу над широко функціональним активом.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 65)

Читайте также:


ВВЕРХ