Главная : Новости

Хіміотерапія: що потрібно знати?

, 19:43
38 1136
Хіміотерапія

Сьогодні розроблено багато програм підготовки до хіміотерапії, кожна з яких базується на поточному стані пацієнта та можливих ускладненнях. Цей підхід дозволяє пацієнтам переносити хіміотерапію якомога комфортно. До речі, у Львові хіміотерапію можна пройти в медичному центрі «Дельта-мед»: https://delta-med.com.ua/directions/dennyj-statsionar-himioterapiyi-u-lvovi/.

Як проводиться хіміотерапія?

Залежно від типу раку хіміотерапії, що застосовується, проводиться по-різному:

  • Внутрішньовенна хіміотерапія - проводиться за допомогою ін'єкції в вену;
  • Оральна - у вигляді капсул або таблеток;
  • Внутрішньом’язова - препарати вводять у м’язи;
  • Підшкірна - препарати вводять під шкірою;
  • Внутрішньочеревна - ін'єкція в 1-шу рідину;
  • HIPEC - внутрішньо-частинна гіпертермічна хіміотерапія.

Препарати, незалежно від методу введення, поглинаються в кров і поширюються по всьому організму, потрапляючи до ракових клітин.

Види хіміотерапії

Монохіміотерапія - один препарат застосовується при лікуванні.

  1. Поліхіміотерапія - застосовується кілька цитоксичних препаратів або їх поєднання з гормонами або цільовими препаратами або модифікаторами біологічних реакцій. В іншому випадку це називається комбінованою терапією.
  2. Ад'ювантна хіміотерапія (профілактика) застосовується після радикальної хірургії, якщо немає клінічних, рентгенологічних та гістологічних ознак залишкової пухлини. Мета такої хіміотерапії - усунення мікрометастазів.
  3. Неод'ювантна хіміотерапія - це терапевтична хіміотерапія, яка проводиться перед операцією та променевою терапією. У разі успіху неоад'ювантної хіміотерапії об'єм хірургічного втручання зменшується.
  4. Для лікування раку існує суворий режим лікування. Протипухлинні агенції призначаються лише за рекомендацією онколога, самолікування є неприйнятним.

Показання до хіміотерапії

Показання до хіміотерапії залежать від ряду факторів: онкологічного захворювання, його стадія, темп росту пухлини, стан імунітету, наявності хронічних захворювань, загального стану пацієнта, його генетичних особливостей. Лікування проводиться циклами, що чергуються зі зменшенням періодів. В середньому хід хіміотерапії триває від 3 до 6 місяців.

Основні показання:

  • Ракові захворювання різних органів: грудна клітка, печінка, передміхурова залоза, семінома (рак яєць), меланома тощо.
  • Перед хірургічним лікуванням раку з метою зменшення розміру пухлини. Як результат, об'єм хірургічного втручання зменшується, операції також стають можливими, які були неможливими до хіміотерапії (різні непрацездатні пухлини).
  • Після операції з метою зменшення ймовірності рецидивів та запобігання утворенню метастазу.
  • Поява метастазів раку пухлин. В результаті терапевтичної хіміотерапії процес розвитку та поширення метастазів гальмується.

Процедура хіміотерапії не проводиться для пацієнтів з неінвазивним раком, в цьому випадку проводиться гормональна терапія. Хіміотерапія обов'язково проводиться, якщо уражені лімфатичні вузли, незалежно від розміру пухлини.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 56)

Читайте также:


ВВЕРХ