Главная : Новости

Що таке розумний будинок?

, 23:48
73 871
розумний будинок

Розумний дім – це будинок, обладнаний підключеними пристроями, які можна програмувати та керувати дистанційно за допомогою смартфона чи комп’ютера. Наприклад, розумний будинок дозволяє дистанційно керувати освітленням, температурою, мультимедіа, охороною, вікнами та дверима та багатьма іншими функціями. Тобто це житловий будинок, що включає комунікаційну мережу, яка з’єднує ключові електричні прилади та служби та дозволяє дистанційно керувати ними, контролювати їх або отримувати доступ до них.

Найпоширеніші розумні пристрої включають:

  • Освітлення
  • Опалення
  • Елементи керування живленням (перемикачі та розумні розетки)
  • Монітори енергії
  • Охорона (замки та камери)
  • Домашні розважальні системи

Все, що вам потрібно, це смартфон, надійне підключення до Інтернету та деякі інтелектуальні пристрої, і ви можете почати автоматизувати завдання та використовувати свій голос для керування домом, навіть коли вас немає поруч.

Що робить розумний дім?

Розумні будинки використовують технології домашньої автоматизації, щоб надавати власникам будинків зворотний зв’язок та інформацію, відстежуючи аспекти будинку та забезпечуючи інтелектуальне програмоване керування. Наприклад, розумний холодильник може каталогізувати свій вміст, пропонувати меню, рекомендувати здорові альтернативи та замовляти заміну, коли продукти закінчаться. Розумні пристрої можуть навіть подбати про те, щоб нагодувати кішку і полити рослини, навіть коли господаря немає вдома.

Розумні технології пропонують можливості покращити спосіб життя та роботи, а також підвищити економію енергії. Завдяки розумному дому ви можете перевіряти, хто стоїть біля вхідних дверей, закривати вікна, керувати світлом і шторами та стежити за тим, скільки енергії споживає та генерує ваш дім за допомогою свого смартфона з будь-якої точки світу.

Переваги технології розумного будинку

Віддалений моніторинг – розумні пристрої дозволяють здійснювати моніторинг у реальному часі, коли ви перебуваєте поза домом, надаючи корисні дані та підвищуючи рівень безпеки.
Взаємозв’язок – з’єднання пристроїв може покращити їхню функціональність і дати їм можливість працювати разом для досягнення скоординованих результатів.

Безпека – розумні пристрої можуть активувати сповіщення, коли відбуваються певні події, підвищуючи безпеку дому, поєднуючи датчики руху, камери, сигналізацію та служби безпеки.

Виявлення несправностей – розумні пристрої можуть стежити за витоками та затопленнями у вашому домі та надавати сповіщення в реальному часі, щоб уникнути дорогого збитку.
Виявлення руху. Завдяки активації лише під час виявлення руху ця технологія економить час, заряд акумулятора, пам’ять, накопичувач та енергію.

Енергозбереження. Розумні пристрої можуть інформувати користувачів про споживання та виробництво енергії вдома з відновлюваних джерел, допомагаючи підвищити ефективність, зменшити викиди вуглецю та витрати.

Налаштування – смарт-пристрої можна запрограмувати відповідно до уподобань власників будинку, щоб ряд налаштувань можна було активувати одним натисканням на телефоні.

Інтелектуальне керування – окрім можливості керувати пристроями за допомогою голосу, деякі пристрої можна активувати за певних умов, уникаючи необхідності вводити дані користувача. Наприклад, кількість сонячного світла може вплинути на графік поливу рослин або газону.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 67)

Читайте также:


ВВЕРХ