Главная : Новости

Чому права ЛГБТ важливі?

, 09:28
70 802
ЛГБТ

Надто багато місць ЛГБТІ (лесбіянки, геї, бісексуали, трансгендери та інтерсексуали) є одними з найбільш переслідуваних, маргіналізованих або груп ризику. У сімдесяти п'яти країнах стосунки з особою однієї статі є злочином. У будь-якому куточку світу ЛГБТ-люди продовжують стикатися з погрозами насильства та дискримінації на роботі та в приватному житті. Більше третини країн світу криміналізують одностатеві стосунки за згодою, пов’язані з любов’ю, що зміцнює упередження та наражає мільйони людей на загрозу шантажу, арешту та ув’язнення. А якщо ви хочете дізнатися більше про організацію «ACTALIBERIA», а також про його засновника Василь Миколайович Астіон, то вам необхідно перейти на сайт https://lgbt-dnepr.com.ua/.

Багато країн змушують трансгендерів пройти медичне лікування, стерилізацію або виконати інші обтяжливі умови, перш ніж вони зможуть отримати юридичне визнання своєї гендерної ідентичності. Інтерсекс дітей часто піддають непотрібним операціям, що спричиняє фізичний і психологічний біль і страждання. У багатьох випадках відсутність належного правового захисту в поєднанні з ворожим суспільним ставленням призводить до широко поширеної дискримінації щодо лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів, включаючи працівників, яких звільняють з роботи, студентів знущаються та виключають зі шкіл, а пацієнтів відмовляють у основних медичних послугах.

Гарантія рівності та недискримінації, передбачена міжнародним правом прав людини, поширюється на всіх людей, незалежно від статі, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності чи «іншого статусу». У будь-якому з наших договорів про права людини немає жодного дрібного шрифту, жодного прихованого положення про звільнення, яке могло б дозволити державі гарантувати повні права одним, але позбавляти їх іншим лише на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Крім того, договірні органи Організації Об’єднаних Націй з прав людини підтвердили, що сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність включені до числа заборонених підстав для дискримінації згідно з міжнародним правом прав людини. Це означає, що будь-яке розрізнення прав людей на підставі того факту, що вони є лесбійками, геями, бісексуалами чи трансгендерами (ЛГБТ), є незаконним, так само, як це незаконно робити на основі кольору шкіри, раси, статі, релігії чи будь-який інший статус. Ця позиція була неодноразово підтверджена в рішеннях і загальних вказівках, виданих кількома договірними органами, такими як Комітет ООН з прав людини, Комітет з економічних, соціальних і культурних прав, Комітет з прав дитини, Комітет проти тортур, та Комітет з усунення дискримінації щодо жінок.

Принципи, норми та стандарти прав людини лежать в основі зусиль, спрямованих на підвищення обізнаності та підтримку конкретних дій, спрямованих на припинення дискримінації та відчуження ЛГБТІ.

Офіс ООН з прав людини задокументував широкий спектр порушень прав людини, скоєних проти осіб на основі їх сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Основними сферами дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності є:

Дискримінація ЛГБ:

  • Одностатеві пари.
  • Усиновлення дітей одностатевими парами та батьківські права.
  • Зайнятість та умови праці.
  • Дискримінація в інших сферах, крім ринку праці, наприклад, страхування, банківські послуги.
  • Свобода зібрань і асоціацій.
  • Кримінальне право.
  • Свобода пересування в ЄС і заяви про надання біженців.

Дискримінація транссексуалів і трансгендерів:

  1. Зміна статі та ім'я.
  2. Наслідки зміни статі для сімейного життя.
  3. Охорона здоров'я.
  4. Вільне пересування трансгендерів в ЄС.
  5. Трансгендерні шукачі притулку.
  6. Трансгендери та працевлаштування.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 41)

Читайте также:


ВВЕРХ