Главная : Новости

Як паритися у фінській сауні?

, 00:19
50 959
сауна

Лікарі з різних країн світу дедалі частіше кажуть про цілющий ефект фінської сауни. На цю тему регулярно з'являються різноманітні дослідження та публікації, які зводяться до одного: користь від сауни беззаперечна. Разом з тим уточнюється, що мова йде про правильне відвідування сауни, з дотриманням елементарних норм безпеки. Дані з різноманітних джерел вивчаються та доповнюються фахівцями, які радять правильно відвідувати сауну, щоб отримати позитивний ефект і не ризикувати. Найбільш детальні рекомендації щодо цього належать фахівцям з країни, яка вважається винахідником сауни: Фінському товариству сауни. Саме про це нам розкажуть експерти компанії Saunashop.

Почнемо з температури. Повітря в сауні розігрівається зазвичай приблизно до 100 градусів. При цьому воно відносно сухе, на відміну від вологої лазні. Піддавати пару у фінській сауні, всупереч існуючому переконанню, зовсім не забороняється. Але, враховуючи вищу температуру, пару має бути не стільки, скільки у лазні. Повітря у не має бути повністю сухим, бо це шкідливо для дихальних органів.

Більшість фінів вважає, що відвідування сауни не буде повноцінним без освіжаючого плавання у холодному озері, яких у Фінляндії тисячі. Деякі любителі гострих відчуттів дозволяють собі взимку навіть пірнути у крижану воду річки чи озера. Якщо немає протипоказів, це теж дуже корисна процедура, яка сприяє загартуванню організму.

Як довго варто перебувати в сауні?

Цей час є дуже індивідуальним, тому не варто слухати "бувалих". Потрібно уважно прислухатися до відчуттів та до свого тіла. При першому відвідуванні парилки фахівці радять обмежитися парою хвилин. Після цього, охолонувши деякий час і прийнявши душ, можна знову зайти до парилки, і вже на більш тривалий час: наприклад, на 6-10 хвилин. Але, якщо ви відчуєте, що потрібно зробити перерву, одразу ж варто вийти з парилки, відпочити, випити теплого чаю.

Як часто відвідувати сауну, щоб не нашкодити собі?

Якщо людина здорова, відвідувати парилку можна так часто, як захочеться. Але при частих відвідуваннях варто скористатися зволожуючими засобами для шкіри, щоб її не пересушити. Якщо не перебирати з часом і не влаштовувати змагань на витривалість перебування в парилці, сауна абсолютно безпечна.

Правила відвідування сауни

  • Виділіть для візита в сауну щонайменше півтори години. Головне не поспішати.
  • Візьміть з собою комплект чистої білизни, щоб одягнути її після сауни, халат, рушник, фетровий капелюх.
  • Почніть візит до сауни з теплого душу. Після нього, не витираючись, зайдіть у сауну. Як ми вже казали, перший раз не варто паритися більше, ніж пару хвилин. Після цього поверніться до передбаннику, щоб охолонути, знову прийняти душ або зануритися у басейн.  
  • Зайдіть тепер знову до парилки. Щоб піддати пару, потрібно додати воду на каміння, але краще, якщо це зроблять більш досвідчені.
  • Виходьте з парилки не зволікаючи, якщо раптом відчуєте дискомфорт. Можна попити чаю чи теплого узвару, щоб відновити запас рідини в організмі, що вийшла із потом. Ні в якому разі не вживайте алкоголь, бо це створить значну нагрузку на серцево-судинну систему і зробить сауну небезпечною.
  • Якщо мав місце дискомфорт, візит до парилки треба припинити. Якщо все добре, зайдіть туди знову. Цього разу вже можна дозволити собі посидіти на полоках трохи довше або, якщо хочеться більше тепла, залізти вище.
  • Повторюйте походи до парилки стільки, скільки вам захочеться, не відмовляючи собі, але і не змушуючи. Зазвичай 2-3 разів цілком достатньо.
  • Завершуючи відвідування сауни, прийміть теплий душ і потім поверніться до парилки зовсім ненадовго, щоб підсушити шкіру, але не спітніти. Витріться рушником або обсохніть при кімнатній температурі. Можна навіть просто лягти, заплющити очі та розслабитися на деякий час.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 40)

Читайте также:


ВВЕРХ