Як жінці варто доглядати за зубами після родів?
Після пологів імунітет молодої мами може бути сильно ослаблений, схильний до зовнішніх дій, в тому числі і бактерій, що викликають захворювання порожнини рота. Демінералізовані (позбавлені мінеральних компонентів) ділянки зубів і ділянки з зубними відкладеннями найбільше схильні до карієсу. Тому відвідувати стоматолога для гігієнічної чистки та контролю потрібно 3-4 рази на рік. Адже розвиток карієсу в післяпологовий період небезпечний не тільки для мами, але і для малюка, який вперше починає стикатися з мікроорганізмами навколишнього середовища. Навіть поцілунок мами є джерелом проникнення мікробів до дитини. Для того, щоб убезпечити малюка і виключити можливі неприємні наслідки, варто подбати про своєчасний і якісний догляд за порожниною рота. Що стосується пломбованих матеріалів, то для мам після пологів не існує протипоказань для їх використання. Давайте розглянемо це питання більш детально і допоможе нам в цьому Петренко А. В. - лікар-стоматолог київської клініки "ЕСТЕ лайн": este-line.ua.
Період годування груддю
У період годування дитини груддю необхідно ретельніше і вибірково підходити до вживаної їжі. Зокрема, потрібне збагатити свій щоденний раціон продуктами, що містять кальцій. До них відносяться: молочні продукти, горіхи, фрукти, овочі, риба, м'ясо та ін. Адже з молоком матері дитина отримує всі потрібні мікроелементи, особливо необхідні в перші місяці його життя, відповідно їх в організмі жінки повинно бути в достатній кількості.
Чи передає мама здоров'я зубів "у спадщину" малюкові?
Це питання, яке часто задають молоді мами. По-перше, формування і мінералізація молочних та постійних зубів відбувається в різний час, починаючи від 6-7 тижні внутрішньоутробного розвитку і закінчуючи 5-6 роками після народження дитини. На ці процеси можуть впливати безліч факторів:
- Токсикози вагітності;
- Хвороби матері цього періоду;
- Лікарські засоби;
А в подальшому: розвиток дитини, харчування, фізична активність, звичайно ж, хронічні захворювання, медикаментозна терапія і багато інших. По-друге, звичайно, якісь фактори можуть успадковуватися, такі як схильність до карієсу, стійкість емалі, склад і властивості слини. І, тим не менш, ми повинні з вами розуміти, що зберегти здоров'я зубів і захистити їх від карієсу можливо для кожної людини, просто при наявності несприятливих спадкових факторів цьому питанню потрібно приділити особливу увагу.
Турбота про здоров'я починається з найпростіших правил:
- Чистіть зуби не рідше двох разів на день не менше 2 хвилин, використовуючи правильну техніку чищення зубів;
- У період вагітності варто проходити регулярні профілактичні огляди порожнини рота у стоматолога;
- Як можна раніше здійсніть лікування каріозних зубів.
Наявність вогнища інфекції в порожнині рота може негативно вплинути на перебіг вагітності і здоров'я майбутньої дитини, тому майбутній мамі необхідно дотримувати ретельну гігієну порожнини рота і використовувати спеціальні засоби для зниження і запобігання запалення ясен.
За оцінками фахівців, близько 50% дорослих людей переоцінюють щоденний час, проведений з щіткою в руках. Вони чистять зуби всього 46 секунд замість необхідних двох хвилин мінімум, і так - все життя.
Дорогі матусі, пам'ятайте, Ваше здоров'я і здоров'я майбутнього потомства у Ваших руках!