Главная : Новости

Які є варіанти виходу із запою?

, 15:27
0 1323

ЗапійЗапій - це стан, властивий хворим на алкоголізм, один з тяжких проявів залежно від спиртних напоїв, проявляється в багатоденному вживанні спиртного, чи не здатністю питущого самостійно зупинитися. У зв'язку з цим, хоча і існують варіанти самостійного виходу з запою, вони можуть бути прирівняні до самолікування. Навіть якщо вони принесуть позитивний ефект один або два рази, обходитися тільки ними не можна.

Багатоденне вживання алкоголю людьми, які не страждають на алкогольну залежність, не може вважатися запоєм. Здоровим людям, щоб зупинитися, досить вольового зусилля або зміни обстановки. ЗапійКрім похмілля, з ними нічого не станеться. Запій є якісно іншим станом, який відрізняється занепокоєнням, сильною тривогою вранці і непереборною тягою до алкоголю. Важким наслідком запою є виражений абстинентний синдром по його закінченні, який виникає в наслідок тривалої інтоксикації організму і порушення обміну речовин. Як вийти із запою правильно, може визначити тільки лікар.

Як умовити людини прийняти лікування?

Алкоголіки часто відмовляються визнавати себе хворими або взагалі визнавати існування якоїсь проблеми, хоча систематично наносять шкоду своєму організму великими дозами спиртного. Поява запоїв - це сигнал того, що алкоголізм вже досяг запущеній стадії. До цього моменту наслідки алкогольної залежності неминуче починають позначатися на повсякденному житті хворого. Страждають особисте життя, сімейні відносини, фінанси і кар'єра.

Ось кілька порад, які допоможуть змусити алкоголіка прийти до думки про лікування:

  • Не прикривайте його прогули, борги та інші проступки. Він повинен знати, що відповідає за них сам;
  • Розмови про лікування ведіть в спокійній обстановці і віч-на-віч. Хворий при цьому повинен бути тверезий. Не звинувачуйте його, просто наведіть факти і висловіть занепокоєння. Дайте зрозуміти, що існують межі дозволеного, перейшовши які, він не зможе розраховувати на вашу допомогу;
  • Майте на руках інформацію про варіанти лікування. Згода алкоголіка на запис до лікаря не повинно стати теоретичною, її треба реалізувати відразу ж, і телефон фахівця повинен бути під рукою.

Вивід із запою на дому самостійно

Можлива ситуація, коли до тверезої розмови про лікування ще не дійшло, а запій відбувається у вас на очах. Часом в таких випадках доводиться йти на виведення з запою в домашніх умовах. Непереборне бажання випити, що супроводжується сильним занепокоєнням, тривогою, незадовільним самопочуттям, у хворого виникає через інтоксикацію організму і порушення психіки. Тому домашній вивід із запою - це, як правило, зазвичай народні засоби і медикаменти, які допоможуть вивести токсини і заспокоїти хворого, серед них:

  • Рясне пиття - чай, мінеральна вода, соки, морси;
  • Харчування для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту - кисломолочні продукти, нежирний бульйон;
  • Полівітамінні комплекси, що містять вітаміни В1, В2 і В6;
  • Седативні трав'яні лікарські засоби: персен, екстракт валеріани, настоянка пустирника.

Якщо стан хворого поліпшиться, і він вийде з запою, знайте - вам дуже сильно пощастило. 2-й раз, швидше за все, такого не буде. Як і будь-яке самолікування, самостійний вивід із запою в домашніх умовах - це величезний ризик, що загрожує ускладненнями і навіть летальним результатом. Подумайте, чи готові ви взяти на себе таку відповідальність. Запій, сяк-так перерваний підручними засобами, може повторитися в будь-який момент і в більш важкій формі. Тому не погіршуйте ситуацію, зверніться до фахівця!

Вивід із запою професійним наркологом в домашніх умовах

Важкий запій не може бути припинений домашніми засобами. Потрібні медикаменти, відпуск яких можливий тільки за рецептом лікаря. У гострій ситуації можна вдатися до виводу із запою за допомогою професійного нарколога на дому. Найчастіше це робиться у випадках, коли хочуть приховати від оточуючих факт алкоголізму. Для хворого - це погано як з точки зору фізіології, так і з точки зору психологі:

  • По-перше, такі заходи не є повноцінним лікуванням запою. Це скоріше перша допомога, але яка надається більш кваліфіковано і більш сильними, дієвими засобами;
  • По-друге, це не вкладається в принцип відповідальності хворого за свої вчинки - він вважає, що проблему можна вирішити легко, із залученням мінімуму засобів і самим вузьким колом людей - а значить, це не так уже й серйозно.

Не можна скидати з рахунків і той факт, що свою допомогу з виведення з запою часто пропонують некваліфіковані фахівці, та й просто шарлатани. Їх дії можуть привести до розвитку абстинентного синдрому, який вкрай небезпечний для організму і може привести до інсульту, інфаркту, набряку мозку, білої гарячки. У зв'язку з цим підходьте до вибору нарколога, який надає допомогу на дому, вкрай обережно. Не варто дзвонити по першому ліпшому оголошенню «нарколог, виведення з запою». Проявіть відповідальність.

Вивід із запою в стаціонарі

Найефективнішим і самим безпечним є вивід із запою в стаціонарі. Якщо діагностовано запій, вивід із нього робиться наступними засобами:

  • Роблять внутрішньовенні вливання гемодезу, реополіглюкіну, 5 % -ного розчину глюкози, інших розчинів за допомогою крапельниць;
  • Дають сильнодіючі заспокійливі - феназепам, реліум, седуксен. Важливий індивідуальний підбір дозування;
  • Проводиться загальнозміцнююча терапія, мета якої - нормалізувати порушення основних процесів в організмі, що виникли з причини алкоголізації;
  • Проводиться й інша медикаментозна терапія в залежності від динаміки стану хворого. Можлива, наприклад, депресивна симптоматика, яка лікується антидепресантами, транквілізаторами.

Тільки лікар може визначити можливість виписки хворого зі стаціонару і подальші дії задля уникнення повторного запою, порушень психіки або фізіологічних ускладнень. Перевага лікування в стаціонарі - постійне спостереження за хворим і можливість швидкого реагування на зміни в його стані.

Авторитетний стаціонар завжди має необхідні засоби для виведення з запою, на якій би стадії він не знаходився і якими б ускладненнями не супроводжувався. Відповідальність стаціонару більш вагома, оскільки кожна клініка піклується про свою репутацію і зацікавлена ​​в якісному лікуванні, керівництво клініки завжди готове відповідати на запит як самих пацієнтів, так і їх родичів. Повноцінно довіряти можна тільки стаціонарному лікуванню.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 199)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ