Фолікулярна ангіна у дітей
Ангіна - це загальна назва групи гострих інфекційних захворювань, пов'язаних із запаленням піднебінних мигдалин. Вона має багато форм і характеризується досить важкими ускладненнями. Однією з найбільш поширених різновидів вважається фолікулярна форма.
Причина появи фолікулярної ангіни у дітей
Як повідомляє сайт lorvdele.ru: при первинному огляді дітей фолікулярна ангіна зустрічається досить часто, особливо в даний час. Не секрет, що здоров'ю підростаючого покоління в нашій країні не приділяється належної уваги, звідси і проблеми. Але в першу чергу піклуватися про своїх дітей повинні батьки.
Згідно зі статистичними даними, фолікулярна форма у дітей в 50 % випадків спостерігається в сім'ях, де «гуляла» стрептококова інфекція, і діти були заражені побутовим шляхом, як правило, від батьків. Це означає, що дорослі в сім'ї не надто переймаються власним здоров'ям і не особливо стежать за здоров'ям дітей.
Буває, що доросла людина є носієм стафілококової палички. Сама вона при цьому не хворіє, але заражає нею свою дитину. У цьому випадку в сім'ї спостерігаються повторні і навіть хронічні ангіни. Для запобігання цій ситуації важливо виявити переносника захворювання шляхом проходження обстеження в поліклініці. Аналіз береться у вигляді мазка.
Природно, її можуть спровокувати простудні захворювання, гострі респіраторні вірусні інфекції, переохолодження та інші чинники, пов'язані з ослабленням імунітету. Тому, якщо дитина часто застуджується, слід приділити підвищену увагу профілактиці.
Як виявити данне захворювання?
Звичайно, захистити дитину від усіх захворювань просто неможливо, але запобігти багатьом з них досить просто. Принаймні, необхідно докласти до цього всіх зусиль. Пам'ятайте: імунітет у дитини знаходиться на стадії формування, тому він набагато слабкіший, ніж у дорослого. У зв'язку з цим діти більш сприйнятливі до багатьох інфекцій, зокрема - стафілококових.
Виявити це захворювання у дитини нескладно, оскільки його клінічна картина зазвичай яскраво виражена. У дітей захворювання починається з підвищення температури, часом вона доходить до 40 ° С. Паралельно спостерігається біль в горлі і як наслідок - неможливість нормального ковтання їжі.
У дитини погіршується загальне самопочуття, болить голова. Горло при цьому червоніє, мигдалики набрякають, на них утворюються гнійники жовтуватого або білого кольору. Якщо момент упущений, і лікування не настало вчасно, безліч гнійників можуть злитися в кілька або навіть один великий гнійник, а це загрожує абсцесом.