Главная : Новости

Як вибрати оперативну память для ноутбука?

, 16:49
0 2016

оперативка для ноутбукаЯкщо ви хочете купити ноутбук або якщо наявного об'єму "оперативки" Вам не вистачає, і навіть використання файлу підкачки не дозволяє виконувати необхідні завдання, то виникає резонне питання: як підібрати оперативну пам'ять для ноутбука?

Давайте розберемося, на які характеристики варто звертати увагу, щоб залишитися задоволеним продуктивністю ноутбука і розповість нам про це співробітник інтернет-магазину zeto.com.ua/category/255.html, в якому її безпосередньо можна придбати.

Який потрібен модуль?

Вибирати доведеться хіба що форм-фактор, тому як для ноутбуків він єдиний - SO-DIMM (двосторонній модуль пам'яті). Решта ж характеристики можуть викликати деякі питання, тому стисло нагадаємо основні параметри плат оперативної пам'яті.

Об'єм пам'яті: скільки вішати в грамах?

Якщо ви збираєтеся запускати сучасні ігри або ресурсомісткі графічні додатки, то вам потрібно багато пам'яті для зберігання і передачі тимчасових файлів. Можна орієнтуватися на наступні параметри:

  • Ноутбук для роботи з офісними додатками та серфінгу в інтернеті - від 1 Гб;
  • Звичайний домашній ноутбук, на якому запускають гри на низьких налаштуваннях і прості графічні редактори типу Photoshop - від 2 Гб;
  • Ноутбук для ігор на середніх настройках - від 4 Гб;
  • Потужний мультимедійний ноутбук для сучасних ігор і ресурсномістких графічних додатків - від 8 Гб.

Якщо у вас старий процесор, то ставити більше 8 Гб пам'яті безглуздо - лептоп швидше за все не запрацює. Однак якщо процесор дозволяє збільшити об'єм пам'яті до 8 Гб і вище, то обов'язково поставте на ноутбук 64-бітну версію Windows, так як x32 не вміє працювати з "оперативкою", об'єм якої перевищує 4 Гб.

Наскільки важливі частота та інші параметри?

Чим вища частота, тим швидше процесор буде отримувати і обробляти дані. Тому намагайтеся підбирати карту пам'яті з максимально можливою частотою, яку підтримують материнська плата і процесор. Щоб уникнути проблем із сумісністю, вибирайте ідентичні модулі. Якщо збираєтеся ставити кілька планок, тоді краще відразу придбати Kit-набір, в який входять 2-3 модуля з однаковими характеристиками.

Загальні рекомендації:

  • Не купуйте планки стандарту DDR4 - ця технологія ще не до кінця обкатана. Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3 поки є найкращим, перевіреним і стабільно працюючим рішенням. Стандарту DDR5 не існує зовсім - є тільки відеопам'ять GDDR5, яку багато хто помилково вважає п'ятим поколінням DDR;
  • Не купуйте дешеві модулі від невідомих виробників. Гарантійний термін вони відпрацьовують, але через пару років можуть проявитися збої в роботі;
  • Якщо є підтримка двоканального режиму, беріть дві планки меншого об'єму, а не одну більшого (2 по 4 Гб замість 1 на 8 Гб). Це підвищить продуктивність приблизно на 15 %;
  • При значній різниці в ціні беріть пам'ять з більш високими таймінгами (взагалі таймінг - це інтервал часу, за який виконується команда, яка відправляється контролером "оперативки". Чим нижче таймінг, тим краще, однак на швидкість роботи він впливає менше, ніж частота. Тому краще взяти планку з високою частотою і трохи більшою затримкою, ніж навпаки).

Висновки

Сподіваємося, ви розібралися, як вибрати оперативну пам'ять для ноутбука. Нічого складного тут немає - головне не гнатися за цифрами і брендами, а підходити до вибору практично і вдумливо.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 194)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ