Главная : Новости

Що таке фітопланктон?

, 21:55
0 2255

фітопланктон

Слово походить від грецького фіто (завод) і планктону (створений блукати або дрейфувати), фітопланктон - це мікроскопічні організми, які живуть в рідких середовищах, зокрема в солоних та прісних.

В фітопланктон входять бактерії, деякі з них найпростіші, і більшість з них одноклітинні рослини. Серед поширених видів є ціанобактерії, діоксид кремнію, діатомові водорості, дінофлагелляти, зелені водорості, і покритий крейдою кокколітофорид.

Як і наземні рослини, фітопланктон має хлорофіл для захоплення сонячного світла, і також використовує фотосинтез, щоб перетворити світло в хімічну енергію. Фітопланктон споживає вуглекислий газ і виділяє кисень. Весь фітопланктон існує завдяки фотосинтезу, але деякі види отримують додаткову енергію, споживаючи інші організми.

Зростання фітопланктону залежить від наявності вуглекислого газу, сонячного світла і поживних речовин. Фітопланктон, як і наземні рослини, потребує поживних речовин, таких як нітрати, фосфати, силікат і кальцій на різних рівнях, в залежності від виду. Є види фітопланктону, які можуть фіксувати азот і може рости в тих областях, де концентрація нітратів є низькою. Фітопланктон потребує також залізо для зростання,але оскільки концентрація заліза є дуже низькою це обмежує зростання фітопланктону в великих районах океану. Серед інших факторів, що впливають на темпи зростання фітопланктону, також температура і солоність води, глибина води, вітер, і різні види хижаків, які полюють на них.

Коли умови влаштовують, населення фітопланктону може рости миттєво, явище, відоме як цвітіння. Цвітіння в океані може охоплювати сотні квадратних кілометрів і це легко побачити на супутникових знімках. Цвітіння може тривати кілька тижнів, але тривалість життя будь-якого окремого фітопланктону рідко буває більше, ніж кілька днів.

Харчова мережа

Фітопланктон є основою водної харчової мережі, основним виробником їжі, маючи все від мікроскопічних істот тваринного зоопланктону до багатотонних китів. Малі риби і безхребетні також полюють на рослинні організми, а потім ці менші тварини поїдають більші.

Фітопланктон також може бути передвісником смерті або хвороби. Деякі види фітопланктону виробляють потужні біотоксини, що робить їх відповідальними за так звані "червоні припливи", або шкідливе цвітіння. Ці токсичні цвітіння можуть вбити морське життя і людей, які їдять забруднені морепродукти.

Масова загибель фітопланктону може прийти із-за ряда причин. У період після масивного цвітіння, мертвий фітопланктон опускається на дно океану або озера. Бактерії, які розкладають фітопланктон вичерпують кисень у воді, створюючи задушливе життя для тварин; в результаті утворюються мертві зони.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 197)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ