Главная : Новости

Які є типи контактних лінз?

, 20:42
0 1437

контактні лінзи

Перш за все потрібно визначитися за яким критерієм ми будемо ділити контактні лінзи. Таких критеріїв кілька, і ми зупинимося більш детально саме на тих, які корисні для покупців і, можливо, допоможуть зробити вибір на користь тих чи інших лінз. До речі, в Україні купити якісні контактні лінзи можна в інтернет-магазині contactlinza.com.ua.

За матеріалом, з якого виготовляються контактні лінзи, вони бувають:

  • жорсткими;
  • і м'якими.

Сьогодні м'які контактні лінзи використовуються набагато частіше, ніж жорсткі. Вони більш комфортні в носінні, а також легше проходить процес звикання. Однак не варто забувати, що перші кроки в області контактної корекції беззастережно належать жорстким контактним лінзам.

М'які контактні лінзи класифікуються за терміном носіння. Вони бувають:

  1. Традиційні (термін носіння 3-6 місяців - до них можна віднести лінзи Ultraflex);
  2. Квартальні (термін носіння 3 місяці, наприклад, Optima FW);
  3. Щомісячної заміни (Air Optix Aqua, Air Optix Night & Day, VID Bio, VID Prestige);
  4. Двотижневі (Acuvue Oasys);
  5. Одноденні (Dailies Aqua Comfort Plus, Dailies Total 1, 1-Day Acuvue Moist).

Найпоширенішими в даний час є лінзи щомісячної заміни. Як правило, основна маса виробників роблять упор на випуск саме цих лінз, вважаючи такий термін носіння оптимальним для здоров'я очей і комфортного носіння користувача.

Традиційні і квартальні лінзи в даний час рекомендуються офтальмологами рідко, тому що чим частіше проводиться заміна лінз, тим безпечніше їх носіння. До того ж, лінзи з терміном носіння більше 3 місяців, як правило, виготовляються з матеріалів з низьким вмістом води і низькою киснепроникністю.

Одноденні - це лінзи, які не потребують догляду; вони також є найбезпечнішими, так як кожен раз одягається нова стерильна лінза, а значить вона не містить навіть мінімальної кількості білкових відкладень.

Також лінзи діляться по режиму носіння:

  • Лінзи з безперервним режимом носіння можна місяць носити, не знімаючи на ніч. До них відносяться Air Optix Night & Day і Pure Vision 2;
  • Лінзи з пролонгованим режимом носіння. До них відносяться ті, які можна не знімати від 1 до декількох днів, наприклад, Air Optix Aqua можна носити до 6 днів, не знімаючи їх під час сну;
  • Лінзи з денним режимом носіння. Вони носяться тільки протягом дня (в середньому 12 годин), наприклад, VID Bio, Optima FW. Спати в таких лінзах ні в якому разі не можна.

Окремо виділяють лінзи, які мають спеціальний дизайн:

  • Торичні. Використовуються для корекції астигматизму (наприклад, Air Optix for Astigmatism);
  • Мультифокальні. Лінзи, що мають три зони різної оптичної сили, що застосовуються для корекції зору пацієнтів старше 40 років (наприклад, Air Optix Multifocal).

Жорсткі газопроникні контактні лінзи застосовуються набагато рідше. Серед них можна виділити:

  1. Ортокератологічні. Взагалі ортокератологія - це метод лікування аномалій рефракції (короткозорості і далекозорості), що полягає в нічному носінні жорстких контактних лінз спеціального дизайну - так званих «лінз зворотньої геометрії;
  2. Спеціальні жорсткі контактні лінзи для лікування такого захворювання, як кератоконус.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 199)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ