Главная : Новости

Що таке коарктація аорти

, 10:15
0 2533

Коарктація аортиОрганізм людини, особливо на сучасному етапі еволюційного процесу, являється достатньо складною з усіх точок зору системою, яка між тим, працює доволі злагоджено. Тим не менш, людський організм, і по сей день вразливий до різних хвороб. Ми з вами прекрасно розуміємо, що будь-яка технічно складна система (а наш організм і є такою системою) має певний ресурс роботи, який є комплексним показником і залежить від сумарного ресурсу і стабільності роботи усіх підсистем. У випадку, коли один елемент дає збій, або й того гірше - наявний вихідний дефект, то проблем не уникнути. У випадку з організмом людини, подібні вихідні дефекти називаються вродженими вадами. Найчастіше, дане словосполучення, термін, вживається, коли мова йде про генетично спровоковані, вроджені дефекти серцево-судинної системи, наприклад, коарктацію аорти. Ця вада являє собою звуження поперечного перерізу аорти (в чомусь схоже на пісочний годинник) і локалізується, найчастіше, дуктальній частині аорти - перешийка, який знаходиться на проміжку між відгалуженнями лівої підключичної артерії та низхідної грудної аорти. Щоб побачити всю картину того, що відбувається, необхідно чітко усвідомлювати серйозність цих термінів, та, перш за все, структуру та призначення аорти. Якщо поглянути на неї з технічної точки зору, то це головний магістральний трубопровід, а наслідки спричинені його звуженням, можуть бути достатньо серйозними і плачевними. У випадку із аортою, подібне звуження просвіту каналу судини може призвести до передчасної смерті. Як каже нам статистика, в середньому люди з такою вадою доживають десь до 35 років. Діагностика коарктації аорти не викликає особливих труднощів. Для цього використовують наступні методики:

  • візуальний огляд і заміри артеріального тиску (АТ) на верхніх і нижніх кінцівках. При наявності коарктації, АТ на верхній кінцівках є добре вимірюваним і навіть підвищеним, тоді як на нижніх може практично не прослуховуватись. Те ж стосується і комплекції людини: у такому випадку людину з коарктацією буде вирізняти розвинена верхня частина тіла і слабо розвинена нижня;
  • електро- і ехокардіографія;
  • рентгенографія грудної клітки;
  • МРТ грудної порожнини. Один з найбільш інформативних методів.

Що стосується лікування коарктаціїї, то єдиним ефективним методом усунення вади є оперативне втручання, яке має на меті видалення (резекцію) ураженої ділянки. В цьому плані, вибір методики проведення операції буде залежати від типу коарктації (довга чи коротка). Основними методами оперативного вирішення питання є:

  • резекція стенозу з наступним з’єднанням типу "кінець до кінця" (зшивання аорти);
  • резекція з наступною імплантацією судинного протезу;
  • накладання синтетичної латки.

Джерело: http://occluder.com.ua/ua/mi-l%D1%96kuemo/koarktacz%D1%96ya-aorti.html.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 197)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ