Главная : Новости

Що таке магнітно-резонансна томографія (МРТ)

, 11:25
0 2997

мртНе дивлячись на те, що організм людини з точки зору еволюції виглядає майже ідеально, довершено, він все ще залишається частиною цього світу, а значить повністю залежний від нього і перебуває в постійному, тісному контакті. Цілком очевидно, що будь-який контакт має певний результат, або позитивний, або негативний. В останньому випадку таким результатом частіше за все виявляється хвороба чи певний хворобливий стан. Якщо зважати на те, що рівень сучасної медицини за останні одне-два десятиліття зробив просто таки колосальний стрибок угору, маючи можливість виявляти і боротися з раніше не чутливими до терапії хворобами, то можна було б почувати себе у повній безпеці. Але все ж, існують хвороби, для діагностики яких зовсім недостатньо традиційних аналізів та візуально-тактильних методів огляду хворого.

мртСкладні для діагностування хвороби внутрішніх органів являються такими через те, що стан хворого органу, системи чи тканин неможливо оцінити візуально. Для цього необхідно використати або інвазійні методи (простіше кажучи - оперативне діагностичне втручання), або методи радіографічного чи томографічного типу. Остання група методик, найпопулярнішою із яких є магнітно-резонансна томографія, є особливо корисними та інформативними, оскільки, на відміну від плоского зображення на рентгенівському знімку, дають можливість отримати фактично об'ємну картину того, що коїться всередині організму. До речі, якщо ви не знаєте де можна пройти данну процедуру сьогодні достатньо ввести в пошуковику відповідну фразу, наприклад: "МРТ Івано-Франківськ". Давайте більш детально розглянемо данний метод діагностики і розкаже нам про нього Стефанський Олександр Юрійович - лікар рентгенолог діагностичного центру "Сімедгруп".

Що таке магнітно-резонансна томографія

мртМагнітно-резонансна томографія або просто МРТ - це один із методів томографічного дослідження структур організму. При його проведенні лікар отримує, як було сказано вище, фактично об'ємну ситуативну картину, яка формується за рахунок формування пошарових перерізів об'єкта дослідження. Відбувається формування такого зображення завдяки використанню в томографах (апарати для здійснення МРТ-діагностики) явища ядерного магнітного резонансу (ЯМР). В даному випадку для порівняння і оцінки стану внутрішніх структур організму використовується ядерний резонанс атомних ядер водню. Очевидно, що він присутній в кожній тканині організму маючи при цьому різну "концентрацію" та різний вплив на існуючі структури. Відповідно, якщо людину помістити в магнітне поле і діяти на об'єкт дослідження різними комбінаціями електромагнітних хвиль, то можна отримати різний візуальний та електромагнітний резонанс. За рахунок цього на екрані діагностичного обладнання формується різна картинка.

Історія томографії

Погляди на те, хто ж вперше започаткував дану методику різняться, тим не менш її кореня пов’язують із роком 1973, коли в науковому співтоваристві були вперше опубліковані роботи щодо можливості використання ЯМР в якості інструмента дослідження. Різні погляди на це питання були опубліковані П. Лотербуром, П. Менсфілдом, В. Івановим. Перший же комерційний зразок магнітного томографа був винайдений американським вченим Реймондом Дамадьяном. Цікаво, що на початку своєї історії методика називалась, як і годиться з точки зору науки, ядерно-резонансною томографією. Але після сумнозвісної аварії на ЧАЕС та формування у населення психологічного бар'єру, пов'язаного з ядерною енергією, методику остаточно вирішили назвати МРТ.

Источник: http://smg.if.ua/

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
2 (голосов: 178)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ