Головна : Новини

Що таке магнітно-резонансна томографія (МРТ)

, 11:25
0 406

Чи не Дивлячись на ті, что організм людини з точки зоруеволюції Головна Виглядає почти Ідеально, довершено, ВІН все ще залішається Частина цього світу, а значити Повністю залежних від него и перебуває в постійному, тісному контакті. Цілком очевидно, что будь-який контакт має Певний результат, або позитивний, або негативний. В последнего випадка таким результатом Частіше за все віявляється хвороба чи Певний хвороблівій стан. Если зважаті на том, что рівень сучасної медицини за останні одне-два десятиліття Зробив просто таки колосальний стрибок угору, маючі можлівість віявляті и боротися з Ранее НЕ чутлівімі до терапії хвороби, то можна Було б почуваті собі у повній безпеці. Альо все ж, існують хвороби, для діагностики якіх зовсім недостатньо традіційніханалізів та візуально-тактильних методів Огляду хворого.

Складні для діагностування хвороби внутрішніх ОРГАНІВ являються такими через том, что стан хворого органу, системи чи тканин Неможливо оцініті візуально. Для цього необходимо вікорістаті або інвазійні методи (простіше Кажучи - оперативніше діагностічне втручання), Або методи радіографічного чи томографічного типу. Остання група методик, найпопулярнішою Із якіх є магнітно-резонансна томографія, є особливо корисностей та інформатівнімі, оскількі, на відміну від плоского зображення на рентгенівському знімку, дають можлівість отріматі Фактично об'ємну картину того, что коїться Всередині організму. До речі, если вам нужно сделать має много установ в якіх ві можете провести данну процедуру. Давайте Більш детальна розглянемо данний метод діагностики и розкаже нам про нього Стефанській Олександр Юрійович - лікар рентгенолог діагностічного центру "Сімедгруп".

Що таке магнітно-резонансна томографія

Магнітно-резонансна томографія або просто МРТ - це один Із методів томографічного дослідження структур організму. При его проведенні лікар отрімує, Як було сказано вищє, Фактично об'ємну ситуативно картину, яка формується за рахунок формирование пошаровіх перерізів об'єкта дослідження. Відбувається формирование такого зображення Завдяк використаннв томографах (апарати для Здійснення МРТ-діагностики) явіща ядерного магнітного резонансу (ЯМР). У даного випадка для порівняння і оцінки стану внутрішніх структур організму вікорістовується ядерний резонанс атомних ядер водний. Очевидно, что ВІН присутній в Кожній тканіні організму маючі при Авторитети різну "концентрацію" та різній Вплив на існуючі сторУктур. Відповідно, если людину помістіті в магнітне поле и діяті на об'єкт дослідження різнімі комбінаціямі електромагнітніх Хвиля, то можна отріматі різній візуальній та електромагнітній резонанс. За рахунок цього на екрані діагностічного обладнання формується різна картинка.

Історія томографії

Гляньна ті, хто ж Вперше започаткував Дану методику різняться, тім не менше ее кореня пов ’ язують Із роком 1973, коли в науковому співтоварістві були Вперше опубліковані роботи относительно возможности использование ЯМР в якості інструмента дослідження. Різні погляди на це питання були опубліковані П. Лотербур, П. Менсфілдом, В. Івановім. Перший же комерційний зразок магнітного томографа БУВ винайдення Американский вчений Реймондом Дамадьяном. Цікаво, что на качана своєї історії методика називається, як и годитися з точки зору науки, ядерно-резонансну томографією. Альо после сумнозвісної аварії на ЧАЕС та формирование у населення психологічного бар'єру, пов'язаного з ядерною енергією, методику залишковоїпро вірішілі назваті МРТ.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ