Главная : Новости

Техніка нанесення татуювання в Японії

, 13:02
0 1229

тату японияВ Древній Японії по татуюванням можна було взнати, чи жінка заміжня, чи має вона дітей і скільки саме. У деяких культурах тату свідчили про здоров'я: чим більше візерунків, тим витриваліший їх носій. Іноді зустрічалися крайні прояви - наприклад, якщо у матері не було татуювання, новонароджену дитину вбивали. Тату в жінок були витонченними і нечисленними. Часто вони розташовувалися навколо рота, на ногах, на верхній частині стегон. Їх метою було зробити свою власницю сексуально привабливою і плодовитою, а також вберегти від примх долі і злих духів.

Технологія японського татуювання вкрай трудомістка. Візерунок, який пізніше буде виколотий на тілі, малювали на шкірі людини пензликами. Він наносився вручну, голкою або пучком голок (для заповнення площини) з бамбуковою ручкою (так, наприклад, робили татуювання Якудза). За традицією учень починав практикуватися в роботі з голками, тільки провівши три роки в уважному спостереженні за роботою господаря, - ніякі пояснення в татуюванні, як і в других східних практиках, не були прийняті. Спочатку учень працював без туші, відпрацьовуючи ритм і силу удару по бамбуковій рукояті. Перші досліди учень робив на нозі вчителя, а потім уже на своїй власній нозі, і лише після успішного складання іспиту він допускався до клієнта. Це високий професіоналізм, який межує із самопожертвою!

Старі майстри татуажу думали, що ручна робота створює якийсь особливий контакт між художником та клієнтом. Втім, з широким розповсюдженням машин і хімічних барвників традиційна техніка занепала. Зараз ще живі майстри тату старої школи, які пам'ятають Японію довоєнних часів. Але молоде покоління татуювальників вибирає інтернаціональний стиль роботи, і не виключено, що через кілька десятиліть традиційне японське татуювання перестане існувати.

Доречі, татуювання не завжди і не скрізь була позитивною оцінкою, символом доблесті, іноді воно знаменувало покарання. В Японії був свій метод відзначати нещасного, який порушив закон. Татуювання на обличчі стало одним з п'яти класичних покарань.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 190)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ