Главная : Новости

Як робиться прогноз погоди

, 01:05
0 2854

Напевно, не варто зайвий раз нагадувати, що водномоторнікі і яхтсмени - народ «метеозалежність». Щоб плавання було не тільки приємним, але і безпечним, погоду на тій чи іншій акваторії бажано знати заздалегідь. Здавалося б, отримати прогноз погоди нескладно - до наших послуг радіо, телебачення, преса і всюдисущий Інтернет (навіть якщо на судні немає радіостанції морського чи річкового діапазонів, що дозволяють одержати не загальнодоступний, а «професійний» прогноз). Однак пророкування погоди - справа тонка.

Що таке синоптичний прогноз? А довгостроковий? Чим відрізняється фактична погода від прогностичної? Як робиться прогноз погоди? Чи можна з достатньою точністю передбачити погоду днів на двадцять вперед? Як в цьому бере участь сучасна техніка?

Симонов А. П. - синоптик сайту http://www.gismeteo.ua/city/daily/4957/, постарається відповісти на ці питання, не перевантажуючи свою розповідь спеціальними термінами, всякої заумом і незначними частковостями.

Первинний збір інформації. спостереження

Синоптичний прогноз, довгостроковий прогноз погоди інженери - синоптики, так само як і «численники - долгосрочнікі» (хто це такі, поясню трохи нижче), змогли опертися на якусь інформацію, дані про погоду кожні три години надходять від густої мережі метеостанцій, розкиданих по всьому світу. Чим густіше ця мережа (природно, в розумних межах, мова йде про масштаби в десятки кілометрів), тим точніше буде прогноз. Без виданих нею первинних даних ніякого прогнозу не зробити - ні вручну, ні на ЕОМ.

На метеостанціях техніки - спостерігачі вимірюють тиск, температуру, швидкість і напрям вітру, визначають тип і висоту хмарності, дальність видимості, відзначають опади і явища погоди. Всі ці дані раніше по телеграфу, а тепер за допомогою комп'ютера, відправляються в метеоцентри, де вони наносяться у вигляді зручного коду на карту погоди у землі і надходять до синоптика для відповідної обробки і складання прогнозу (раніше по факсимільному зв'язку, зараз з комп'ютерної). Також два рази на добу на багатьох метеостанціях аерологія запускають радіозонд - повітряна куля, до якого прив'язаний одноразовий прилад з передавачем. З зонда надходить інформація про тиск, температуру і вітрі на висотах в атмосферної товщі. Вся ця інформація обробляється і наноситься на висотні карти, без яких неможливий повноцінний прогноз погоди. Мережа метеорологічних спостережень - основа метеопрогнозів. Якщо якийсь фрагмент її перестане існувати, це непоправно вдарить по метеорології в цілому. Синоптики тій місцевості, куди часто приходять повітряні маси з неспостережуваних територій, залишаться без необхідної інформації. Замінити її чим-небудь неможливо.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 177)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ