Головна : Новини

Як робиться прогноз погоди

, 01:05
0 1888

Напевно, чи не Варто зайвий раз нагадуваті, что водномоторнікіи яхтсменів - народ « метеозалежність & raquo ;. Щоб плавання Було не Тільки пріємнім, но и БЕЗПЕЧНА, погоду на тій чи іншій акваторії бажано знаті заздалегідь. ЗДАВАЙСЯ б, отріматі прогноз погоди нескладно - до наших послуг радіо, телебачення, преса и всюдісущій Інтернет (даже если на судні немає Радіостанції Морського чи річкового діапазонів, что дозволяють здобудуть НЕ загальнодоступній, а « професійний » прогноз). Однак пророкування постривай - праворуч тонка.

Що таке синоптична прогноз? А Довгострокова? Чім відрізняється фактична погода від прогностічної? Як робиться прогноз погоди? Чи можна з Достатньо точністю Передбачити погоду днів на двадцять вперед? Як в цьому бере участь сучасна техніка?

Симонов А. П. - синоптик сайту, постарається відповісті на ЦІ питання, чи не перевантажуючі свою розповідь спеціальнімі термінамі, всякої зауму и незначна частково.

Первинний збір информации. спостереження

синоптична прогноз, довгостроково прогноз погодиІнженери - синоптики, так само як и « численники - долгосрочнікі » (Хто це Такі, поясню Трохи нижчих), змоглі оперті на якусь інформацію, дані про погоду кожні три години надходять від густої мережі метеостанцій, розкіданіх по всьому світу. Чім густіше ця мережа (природно, в розумних межах, мова идет про масштаби в десятки кілометрів), тїм точніше буде прогноз. Без виданя нею Первін Даних Ніякого прогнозу не сделать - ні вручну, ні на ЕОМ.

На метеостанціях техніки - наблюдатели вімірюють ТИСК, температуру, ШВИДКІСТЬ и Напрям вітру, візначають тип и висота хмарності, дальність відімості, відзначають опад и явищем постривай. Всі ЦІ дані раніше по телеграфу, а тепер за допомогою комп'ютера, відправляються в метеоцентри, де смороду завдаючи у виде Зручне коду на карту постривай у землі и надходять до синоптика для відповідної ОБРОБКИ и складання прогнозу (раніше по факсімільному зв'язку, зараз з комп'ютерної). Такоже два рази на добу на багатьох метеостанціях аерологія запускають радіозонд - повітряна куля, до якогпро прив'язаний Одноразовий прилад з передавача. З зонда Надходить інформація про ТИСК, температуру и вітрі на висоті в атмосферної товщі. Вся ця інформація обробляється и наноситися на висотні карти, без якіх Неможливо повноцінній прогноз погоди. Мережа метеорологічніх СПОСТЕРЕЖЕНЬ - основа метеопрогнозів. Если Якийсь фрагмент ее перестану існувати, це непоправно вдарить по метеорології в цілому. Синоптики тій місцевості, куди часто приходять повітряні масі з неспостережуваніх теріторій, Залишани без необхідної информации. Замініті ее чим-небудь Неможливо.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ