Головна : Новини

Що таке тестостерон і яка його роль в організмі людини

, 11:34
0 6406

Тестостерон

Тестостерон - це чоловічий статевий гормон, який виробляється наднирковиками і яєчками, він служить для регулювання сперматогенезу, а також грає роль в рості м'язової тканини. Нормальна норма для чоловіків від 5.76 до 28.14 нммоль / л (для чоловіків старше 15років).

Коли може знизиться рівень тестостерону?

Від поганого харчування, якщо ви мало їсте 1 раз на день, від того що ви дуже багато працюєте, ви втомлений, не висипаєтеся. Також від психологічної напруги, депресії, якщо ви повністю виключили з харчування жир. Насправді для створення тестостерону потрібен жир, не багато але хоч трохи треба, так як він бере участь у формуванні цього гормону, і повністю від жиру не можна відмовлятися! Яку кількість жиру можна їсти? Приблизно 10 -15 % від всієї їжі, цього буде достатньо.

Як підняти рівень тестостерона?

Правильне харчування, фізичні навантаження (тренування), особливо добре на це впливають 2 вправи. Перше присідання зі штангою, а друге станова тяга саме від них у вас збільшується вміст тестостерону в організмі , і відбувається набір м'язової маси. Детальніше про те, як підняти рівень тестостерону в крові ви можете прочитати тут: http://sport-kosa.ru/zdorove/kak-povysit-testosteron.html.

Роль тестостерона

Для спортсменів він відіграє дуже велику роль у рості м'язів, саме й тому деякі спортсмени з метою прискорити процес росту м'язів беруть синтетичний тестостерон (анаболічні стероїди) і тим самим домагаються швидшого росту м'язів.

Для росту м'язів також потрібне сильне фізичне навантаження, і вже тоді буде ефект. З синтетичним тестостероном потрібно бути обережним, так як є і побічні ефекти, якщо його приймати занадто багато, то організм автоматично починає менше виробляти свого, відбувається атрофія яєчок і надниркових залоз.

Тестостерон виробляється як у чоловіків і у жінок, та у жінок у малій кількості, тому жінкам і важче накачати м'язи - саме через низький вміст тестостерону в організмі.

У чоловіків він виробляється яєчками і наднирковими залозами, у жінок - тільки наднирковими залозами.

Багато жінок щоб побороти природу і накачати собі великі м'язи починають приймати анаболічні стероїди (тестостерон) через що їх м'язова маса збільшується, але в цьому є і мінуси.

Вони отримують побічні ефекти: через андрогенність цього гормону у них змінюється голос (стає грубим як у чоловічої статі), можливі появи волосся на тих ділянках тіла на яких раніше їх ніколи не було, а також відбувається гіпертрофія клітора (він збільшується в розмірі).

Високий рівень тестостерону знижує вироблення гормону кортизолу, який руйнує м'язи, кортизол - гормон який робить розпад білка на амінокислоти, особливо під час стресу або після закінчення тренування в залі коли організм весь виснажений.

Також тестостерон відповідає за сексуальне лібідо чим вище його вміст в організмі тим більше людину тягне до сексу.

Перевірити який у вас вміст тестостерону в крові ви можете зробивши спеціальний аналіз крові, але цей аналіз не роблять в кожному місті, ну і коштує він не дешево. У провінції може і не роблять, а у великих містах, мегаполісах  - можна зробити без проблем.

Цей гормон знижує рівень холестерину в крові, допомагає зниженню підшкірного жиру в організмі.

Після 35 років у чоловіка організмом починає все менше і менше виробляється цей гормон, а в старості він майже не вирабативатся, а коли вже перестає виробляти - чоловік стаєте імпотентом.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ