Главная : Новости

Діагноз цукровий діабет

, 13:02
0 2081
цукровий діабетПостановка діагнозу цукровий діабет при наявності характерних для цього захворювання симптомів зазвичай не викликає яких-небудь складнощів. Характерними ознаками цукрового діабету, як першого, так і другого типу є скарги на загальну слабкість, надмірну пітливість, сухість у роті, поява запальних висипів на шкірі (фурункульоз), тривале загоєння ран і порізів, шкірний свербіж (особливо в області геніталій). Ще один характерний симптом діабету - збільшення кількості добової сечі (у середньому до 3-4 л на добу, але іноді до 7-9 л), нічні сечовипускання (ніктурія). Нерідкої знахідкою при діабеті є пародонтоз, генітальний кандидоз у жінок і баланит (запалення листка крайньої плоті) у чоловіків.
При лабораторному обстеженні у таких хворих визначається підвищений вміст глюкози в крові (гіперглікемія), в деяких випадках - наявність цукру (глюкозурія) або ацетонових тіл у сечі. Глюкозурія вказує на те, що рівень глюкози в крові перевищує показник 8,88 ммоль / л (160 мг/100 мл), оскільки при більш низьких концентраціях глюкоза повністю всмоктується в ниркових канальцях і в сечу не потрапляє.
Крім гіперглікемії при діабеті відзначається порушення інших обмінних процесів в організмі, що супроводжується підвищенням рівня ліпідів (гіперліпідемія), молочної кислоти (гіперлактацидемія) у крові, появою в крові кетонових тіл (гіперкетонемія).
Для цукрового діабету 1 типу характерним є гострий початок, сезонність захворювання (осінній або весняно -зимовий період), виражена втрата ваги на тлі збереженого або навіть підвищеного апетиту, частіше цей тип діабету розвивається у осіб молодого віку, дуже часто - в пубертатному періоді. Причиною різкого погіршення здоров'я є дефіцит енергії, обумовлений недоліком інсуліну, внаслідок чого організм змушений заповнювати енергію з жирових депо. У печінці при цьому утворюються так звані кетонові тіла, які надають при потраплянні в кров загальна токсичний вплив і викликають тяжкий стан хворого, що вимагає невідкладної допомоги. Хворі на діабет I типу потребують негайного введення інсуліну.
Цукровий діабет 2 типу розвивається поступово, його симптоми повільно прогресують протягом багатьох років, іноді хворобу діагностують під час рутинних профілактичних обстежень або при зверненні хворого до лікаря зі скаргами на фурункульоз, свербіж шкіри або часте нічне сечовипускання, тривале одужання після інфекційних захворювань. Іноді ознаки цукрового діабету проявляються настільки пізно, що поєднуються з симптомами ускладнень діабету: при погіршенні гостроти зору (діабетична ретинопатія, катаракта), появі тривало не загоюються виразок, оніміння, судом або болів в ногах (ангіопатії нижніх кінцівок), погіршенні ерекції у чоловіків, розлади менструального циклу у жінок, порушення роботи нирок (діабетична нефропатія).
До моменту клінічної маніфестації цукрового діабету протягом досить тривалого періоду небудь характерні симптоми захворювання можуть бути відсутні, запідозрити діабет в цей період можна на підставі порушення толерантності до глюкози. На цьому етапі розвиток цукрового діабету можна значно сповільнити шляхом дотримання декількох нескладних умов: дотримання гіпокалорійної багатою корисними речовинами дієти, регулярні фізичні навантаження, прийом антиоксидантних препаратів (наприклад, комплексного антіоксіданстного препарату «Глюкоберрі»).
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 115)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ