Главная : Новости

Що собою представляє вирівнювання зубів?

, 11:16
0 498

брекетиСучасна стоматологічна клініка обов'язково має відділення ортодонтії. Рівні зуби важливі не тільки з естетичної точки зору. Неправильний прикус створює ряд фізіологічних проблем: важко пережовувати їжу і якісно почистити зуби. А це може стати причиною розвитку захворювань органів травлення, привести до руйнування зубів.

Вирівнювання зубів можливо не тільки в дитячому віці, а й у дорослому. У дітей ця процедура простіше, займає менше часу. У дитячій ортодонтії використовуються знімні конструкції - еластичні капи з силікону або облицювальні пластини. Вони тільки фіксують зуби в певному положенні, і застосовуються для вирівнювання зубів у дітей, або для закріплення результатів лікування у дорослих.

Сучасне вирівнювання зубів брекет-системами

Вирівнювання зубів за допомогою стаціонарних брекет-систем можливо у пацієнтів будь-якого віку. Цей метод універсальний, виправляє неправильний прикус, проміжки і деформацію зубного ряду, утруднення прорізування зубів. Єдине протипоказання - наявність захворювань кісткової тканини і ясен. Перед установкою системи необхідно вилікувати наявні стоматологічні захворювання. До речі, у Києві встановити брекет-систему ви можете в клініці "Фортуна" (більш детально дивіться на сайті).

Вирівнювання зубів відбувається за рахунок невеликого, але постійного впливу на зуби, завдяки чому вони поступово зсуваються в потрібному напрямку. Зазвичай доводиться коригувати і верхній і нижній зубний ряди, тому встановлюються одночасно дві брекет-системи. Лікар періодично змінює конструкцію на нову.

Цей процес відбувається дуже повільно: зуб зсувається за місяць на відстань менше одного міліметра. Для того, щоб вирівняти зуби потрібно близько двох років. Після лікування якийсь час для закріплення отриманих результатів необхідно носити фіксуючу пластинку.

Основа брекет-системи - дуга зі сплаву, з ефектом пам'яті. В ході лікування лікар поступово змінює її форму, наближаючи до гармонійного для пацієнта стану. На дугу одягаються 8-9 мініатюрних кріплення - брекети, що фіксуються на зубі спеціальним клеєм, який не руйнує емаль і легко видаляється при знятті брекетів. Опорні елементи конструкції закріплюються на корінних зубах.

Які бувають брекети?

Найбільш часто вирівнювання зубів проводиться міцними і недорогими брекетами зі спеціальної сталі. Використовуються й інші метали - срібло, золото. Основні недоліки систем з металу - вони помітні у роті, можуть викликати подразнення м'яких тканин.

Брекети з кераміки підбираються під колір зубів, тому практично непомітні. Вони міцні, не викликають подразнення, але мають великі розміри і дорожчі брекетів зі сталі.

Зовсім непомітні брекети з прозорого сапфіра. На них не скупчується зубний наліт, кристали сапфіра не фарбуються під дією пігментів їжі і залишаються непомітними і естетичними весь час носіння. Але коштують вони дорожче керамічних.

Брекети з пластмаси легко підбираються під колір зубів, мають невелику вагу і ціну. Але вони крихкі і фарбуються харчовими барвниками. Такі брекет-системи встановлюються в основному дітям.

Системи для вирівнювання зубів бувають:

  • вестибулярні - встановлюються на лицьовій поверхні зубів;
  • лінгвальні (мовні) - встановлюються на внутрішній поверхні.

Основна перевага лінгвальних брекетів - вони не помітні стороннім. Але більшість ортодонтів воліють працювати з вестибулярними системами. Лінгвальні брекети набагато складніші у виготовленні, встановленні та догляді, тому послуги з вирівнювання зубів коштуватимуть дорожче, а процес лікування займе більше часу.

Вирівнювання зубів за допомогою вінірів

Це м'який спосіб корекції зубів, що дозволяє виправити неправильну форму лицьової частини зуба, вирівняти краю зубного ряду, зменшити проміжки між зубами, змінити колір емалі. Не застосовуються в разі складних аномалій. Вініри з композитних матеріалів накладаються пошарово на поверхню зуба, вирівнюючи його форму. Вініри з порцеляни виготовляються по зліпкам зубів, потім приміряються і фіксуються на зубі.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 34)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ