Головна : Новини

Що собою представляє вирівнювання зубів?

, 11:16
0 257

Сучасна стоматологічна клініка обов'язково має відділення ортодонтії. Рівні зуби важливі не тільки з естетичної точки зору. Неправильний прикус створює ряд фізіологічних проблем: важко пережовувати їжу і якісно почистити зуби. А це може стати причиною розвитку захворювань органів травлення, призвести до руйнування зубів.

Вирівнювання зубів можливо не тільки в дитячому віці, а й у дорослому. У дітей ця процедура простіше, займає менше години. У дитячій ортодонтії використовуються знімні конструкції - еластичні капі з силікону або облицювальні пластини. Смороду тільки фіксують зуби в певному положенні, і застосовуються для вирівнювання зубів у дітей, або для закріплення результатів лікування у дорослих.

Сучасне вирівнювання зубів брекет-системами

Вирівнювання зубів за допомогою стаціонарних брекет-систем можливо у пацієнтів будь-якого віку. Цей метод універсальний, виправляє неправильний прикус, проміжки і деформацію зубного ряду, утруднення прорізування зубів. Єдине протипоказання - наявність захворювань кісткової тканини і ясний. Перед установки системи необхідно вилікувати наявні стоматологічні захворювання. До речі, у Києві встановити брекет-систему ві можете в клініці "Фортуна" (більш детально дивіться ).

Вирівнювання зубів відбувається за рахунок невеликого, але постійного впливу на зуби, завдяки чому вони поступово зсуваються в потрібному напрямку. Зазвичай доводиться коригувати і верхній і нижній зубний ряди, тому встановлюються одночасно дві брекет-системи. Лікар періодично змінює конструкцію на нову.

Цей процес відбувається дуже повільно: зуб зсувається за місяць на відстань менше одного міліметра. Для того, щоб вирівняти зуби потрібно близько двох років. Після лікування якийсь час для закріплення отриманих результатів необхідно носити фіксуючу платівку.

Основа брекет-системи - дуга зі сплаву з ефектом пам'яті. В ході лікування лікар поступово змінює її форму, наближаючи до гармонійного для пацієнта стану. На дугу одягаються 8-9 мініатюрних кріплення - брекети, що фіксуються на зубі спеціальним клеєм, який не руйнує емаль і легко видаляється при знятті брекетів. Опорні елементи конструкції закріплюються на корінних зубах.

Які бувають брекети?

Найбільш часто вирівнювання зубів проводитися міцними і недорогими брекетами зі спеціальної сталі. Використовуються й інші метали - срібло, золото. Основні недоліки систем з металу - вони помітні в роті, можуть викликати подразнення м'яких тканин.

Брекети з кераміки підбираються під колір зубів, тому практично непомітні. Вони міцні, не викликають подразнення, але мають великі розміри і дорожчі брекетів зі сталі.

Зовсім непомітні брекети з прозорого сапфіра. На них не скупчується зубний наліт, кристали сапфіра не фарбуються під дією пігментів їжі і залишаються непомітними і естетичними весь час носіння. Але коштують вони дорожче керамічних.

Брекети з пластмаси легко підбираються під колір зубів, мають невелику вагу і ціну. Альо смороду крихкі і фарбуються харчовими барвниками. Такі брекет-системи встановлюються в основному дітям.

Системи для вирівнювання зубів бувають:

  • вестибулярні - встановлюються на лицьовій поверхні зубів;
  • лінгвальні (мовні) - встановлюються на внутрішній поверхні.

Основна перевага лінгвальних брекетів - вони не помітні стороннім. Альо більшість ортодонтів воліють працювати з вестибулярними системами. Лінгвальні брекети набагато складніші у виготовленні, встановленні та догляді, тому послуги з вирівнювання зубів коштуватимуть дорожче, а процес лікування позику більше години.

Вирівнювання зубів за допомогою вінірів

Це м'яка який спосіб корекції зубів, що дозволяє виправити неправильну форму лицьової частини зуба, вирівняти краю зубного ряду, зменшити проміжки між зубами, змінити колір емалі. Не застосовуються в разі складних аномалій. Вініри з композитних матеріалів накладаються пошарово на поверхню зуба, вирівнюючи його форму. Вініри з порцеляни виготовляються за зліпкам зубів, потім приміряються і фіксуються на зубі.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ