Главная : Новости

Що потрібно знати про алкоголь?

, 11:59
0 1765

алкоголь

Всі знають, що багато пити - шкідливо, але коли саме «в міру» переходить в «багато» точно не знає ніхто, тому для початку потрібно визначитися, в яких дозах алкоголь може допомогти, а в яких тільки шкодить.

Алкогольні напої називають міцними, часто маючи на увазі те, що алкоголь зігріває, проте це не зовсім так

При охолодженні дійсно будуть корисні тільки 50 мл горілки. Це розширить судини і нормалізує кровопостачання. Все, що буде випито понад цієї дози, тільки створить ілюзію тепла за рахунок того, що посилиться кровотік до шкіри. Це означає, що посилиться теплообмін і тіло почне охолоджуватись ще швидше.

Деякі вважають, що алкоголь посилює апетит

Насправді це відноситься тільки до 20-25 мл коньяку або іншого міцного напою, випитого за 15-25 хвилин до їжі. У малих дозах алкоголь дійсно впливає на центр насичення і активує його, але пити потрібно заздалегідь, а не під час їжі. З іншого боку, алкоголь, випитий натщесерце, дуже шкідливий для слизової шлунка, так що доводиться вибирати - або заробляти гастрит, або бути без апетиту (який, як відомо, і сам прийде під час їжі).

Спиртні напої можна використовувати як антидепресант

Наприклад, після напруженого робочого дня, тільки доза не повинна перевищувати 20-30 мл горілки, коньяку або бренді або 150 мл вина. Велика доза лише посилює втому і веде до депресії або до алкогольної ейфорії, наслідки яких далекі від зняття стресу, заради якого, власне, напій і був випитий.

Маленькі дози алкоголю здатні розширювати судини

Це правда, але одночасно з цим частішає починає битися серце, від якого безпосередньо залежить артеріальний тиск, саме тому алкоголь, всупереч поширеній думці, не знижує його і не може застосовуватися як ліки при гіпертонії.

Міцний алкоголь також не може бути ліками при застуді, він не підвищує імунітет і не бореться з хвороботворними бактеріями

Єдиний алкогольний напій, який можна приймати під час простуди - це підігріте вино. У невеликих кількостях воно стимулює імунну систему організму.

Деякі вважають, що алкоголь може підвищити працездатність

Згадати хоча б крилату фразу «без пляшки не розберешся», промовленої в кожній слушній нагоді. Ця думка неправильна. Маленькі дози алкоголю підсилюють швидкість рухових, а також розумових реакцій, але якість виконання роботи помітно знижується, що кидається в очі відразу ж після протверезіння.

Одна з найпоширеніших помилок - це те, що пиво не є алкогольним напоєм

Вірніше, всі знають, що пиво - це алкогольний напій, тільки не сприймають його серйозно, вважаючи, що пара пляшечок пива (із вмістом спирту 5-7 %) в день жодним чином не може зашкодити здоров'ю. Незважаючи на те, що пиво є легким (слабоалкогольних) напоєм, воно так само негативно впливає на печінку і серце, як і міцні алкогольні напої.

Ну і наостанок кілька правил:

  • Алкогольні напої повинні бути якісними. Навіть у найдорожчому коньяку міститься етиловий спирт, одним з продуктів розпаду якого є оцтовий альдегід, що негативно впливає на нервову систему. Що вже говорити про дешеву горілку, домашні настойки на неочищеному спирті і численні алкогольні підробки. У них містяться сивушні масла, які багаторазово підсилюють токсичну дію алкоголю;
  • Міцні напої завжди потрібно закушувати, великою кількістю гарячих і жирних страв, які пригнічують всмоктування спирту в кров і зменшують вираженість сп'яніння;
  • Почавши пити, пам'ятайте, ЩО ВИ П'ЄТЕ, ДЕ, СКІЛЬКИ І З КИМ - ця нескладна фраза є головним законом культури споживання алкоголю. Виконуючи цей закон, Ви будете отримувати від алкоголю тільки задоволення, а він, у свою чергу, на знак подяки подарує Вам гарний настрій, здоров'я і довголіття.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 167)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ