Главная : Новости

Діагностики раку шлунка

, 20:14
0 502

рак шлунку"На перших порах хворих на рак шлунку мало що турбує. При подальшому зростанні пухлини може виникнути втрата апетиту, відчуття швидкої насичуваності, якийсь дискомфорт у верхній частині черевної порожнини. У разі враження на рак верхнього відділу шлунка у хворого можуть початися проблеми з ковтанням їжі", - розповідає редактор медичного порталу про здоров'я pomedicine.ru.

На тлі раку шлунка може розвинутися ерозивний гастрит з його подальшим переходом в ракову виразку, ознакою якої є блювота сумішшю крові з шлунковим соком. Якщо рак розвився в антральному відділі шлунка в місці, де починається дванадцятипала кишка, то хворого починає мучити блювота, часто застарілою їжею. Це говорить вже про початок порушень в роботі кишечника.

При активному зростанні пухлини можливе збільшення печінки і здавлювання жовчних шляхів. При захворюванні на рак шлунка метастази розповсюджуються в різні лімфовузли: надключичні, в пахвових западинах, в область навколо пупка і в яєчники у жінок.

Розвиток раку супроводжується появою паранеопластичних симптомів. Рак шлунку дуже важко діагностувати, оскільки його симптоми маскуються під симптоми інших захворювань. Наприклад, може розвинутися чорний акантоз - захворювання, що характеризується посиленою пігментацією і активним ростом бородавок в пахвових областях. Клітини пухлини також можуть виробляти гормони, в нормі присутні в організмі людини, але при різкому збільшенні їх концентрації дають несподівані ефекти. Прикладом може служити синдром Кушинга. У людини раптово підвищується артеріальний тиск, йде активне відкладення жирової тканини на обличчі і животі.

Іншим наслідком захворювання на рак є мігруючий тромбофлебіт. Однак дані симптоми важко розпізнати у людей в літньому віці. Плутає картину хвороби і схожість пухлин, що виникають в шлунку з виразковою хворобою.

Методи діагностики

  • Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) - спосіб діагностики, що дозволяє виконати множинну біопсію в сукупності з деякими лікувальними діями. Наприклад, видалити невеликі поліпи, зупинити кровотечу, ввести зонд для передачі їжі. Отримані при біопсії матеріали відправляються на ретельне гістологічне та цитологічне дослідження, які дадуть уявлення про будову і склад новоутворень. При необхідності можна провести повторну біопсію. Однак є 10 % ймовірність, що навіть цей спосіб не виявить якусь із форм раку;
  • Для більш точної ідентифікації хвороби використовують хромагастроскопію, при якій клітини слизової фарбуються різними барвниками, що дозволяють відокремити здорові клітини від уражених. Всі ці процедури є досить складними і важче переносяться, тому природно постає питання про доцільність їх проведення і заміну на інші. Однак на сьогоднішній день саме ці види діагностики є найбільш чутливими, що дозволяють виявити рак на ранній стадії. Спосіб пошуку онкомаркерів також застосуються в обстеженні, але швидше за вже на постопераційному етапі, для контролю над ходом лікування.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 46)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ