Діагностики раку шлунка
"На перших порах хворих на рак шлунку мало що турбує. При подальшому зростанні пухлини може виникнути втрата апетиту, відчуття швидкої насичуваності, якийсь дискомфорт у верхній частині черевної порожнини. У разі враження на рак верхнього відділу шлунка у хворого можуть початися проблеми з ковтанням їжі", - розповідає редактор медичного порталу про здоров'я .
На тлі раку шлунка може розвинутися ерозивний гастрит з його подальшим переходом в ракову виразку, ознакою якої є блювота сумішшю крові з шлунковим соком. Якщо рак розвився в антральному відділі шлунка в місці, де починається дванадцятипала кишка, то хворого починає мучити блювота, часто застарілою їжею. Це вже говорити про початок порушень в роботі кишечника.
При активному зростанні пухлини можливе збільшення печінки і здавлювання жовчних шляхів. При захворюванні на рак шлунка метастази розповсюджуються в різні лімфовузли: надключичні, в пахвових западинах, в область навколо пупка і в яєчники у жінок.
Розвиток раку супроводжується появою паранеопластичних симптомів. Рак шлунку дуже важко діагностувати, оскільки його симптоми маскуються під симптоми інших захворювань. Наприклад, може розвинутися чорний акантоз - захворювання, що характеризується посиленою пігментацією і активним зростанням бородавок в пахвових областях. Клітини пухлини також можуть виробляти гормони, які в нормі присутні в організмі людини, альо при різкому збільшенні їх концентрації дають несподівані ефекти. Прикладом може служити синдром Кушинга. У людини раптово підвищується артеріальний тиск, йде активні відкладення жирової тканини на обличчі і животі.
Іншим наслідком захворювання на рак є мігруючий тромбофлебіт. Однак дані симптоми важко розпізнати у людей в літньому віці. Плутає картину хвороби і схожість пухлин, що виникають в шлунку з виразковою хворобою.
Методи діагностики
- Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) - спосіб діагностики, що дозволяє виконати множинну біопсію в сукупності з деякими лікувальними діями. Наприклад, видалити невеликі поліпи, зупинити кровотечу, ввести зонд для передачі їжі. Отримані при біопсії матеріали відправляються на ретельне гістологічне та цитологічне дослідження, які дадуть уявлення про будову і склад новоутворень. При необхідності можна провести повторну біопсію. Однак є 10 % ймовірність, що навіть цей спосіб не виявити якусь із форм раку;
- Для більш точної ідентифікації хвороби використовують хромагастроскопію, при якій клітини слизової фарбуються різними барвниками, що дозволяють відокремити здорові клітини від уражених. Всі ці процедури є досить складними і важче переносяться, тому природно постає питання про доцільність їх проведення і заміну на інші. Однак на сьогоднішній день саме ці віді діагностики є найбільш чутливими, що дозволяють виявити рак на ранній стадії. Спосіб пошуку онкомаркерів також застосуються в обстеженні, але швидше за вже на постопераційному етапі, для контролю над ходом лікування.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.