Главная : Новости

УЗД органів малого тазу у жінок

, 12:44
0 1789

УЗД малого тазаЖіночий організм - це вкрай крихкий механізм, який потребує уваги і догляду. Але як же визначити, які зміни відбуваються в вашому тілі, перевірити, чи все в нормі або вже пора звернути увагу на стан того чи іншого органу? Відповісти на ці питання жінкам допомагають фахівці з ультразвукової діагностики.

Найбільш відвідуваним жінками видом таких досліджень, з відомих причин, є УЗД органів малого таза. Але багато жінок, в силу необізнаності і забобонів, бояться цієї процедури. У нашій статті ми детально і правдиво розповімо вам, як проходить УЗД малого таза, як до нього підготуватися і які результати можна отримати і допоможе нам в цьому співробітник багатопрофільного медичного центру http://medicalpark.kz, в якому кожна жителька Алмати може зробити УЗД малого таза.

Досліджувані органи і показання до проведення УЗД малого таза

УЗД малого тазаУльтразвукове дослідження - це не тільки одне з найбезпечніших для людського організму (навіть для вагітних жінок і немовлят), а й високоточне. Дійсно, якщо знімок рентгенографії можна витлумачити двояко - наприклад, якщо пацієнт рухався в процесі обстеження, результати можуть бути перекручені, - то при ультразвуковому дослідженні видно діяльність органів в «динаміці» і пропустити будь-яке відхилення від норми або невірно розтлумачити його майже неможливо.

Як «працює» УЗД?

Метод ультразвукових досліджень організму має багато спільного з таким явищем як ехолокація: звукова хвиля, яку посилає датчик УЗД-апарату через наконечник (той самий, яким медики водять по області, що досліджується), відбивається від органів в різній ступені і повертається до датчика. За допомогою цього обміну даними створюється картинка на екрані, і лікар «бачить», що відбувається всередині вашого тіла.

Не дивно, що для обстеження органів малого таза жінкам призначають саме УЗД. З його допомогою проводиться діагностика:

 • яєчників;
 • фаллопієвих труб;
 • матки;
 • сечового міхура;
 • прямої кишки;
 • а також визначається вагітність на ранньому терміні.

Зазвичай терапевт або гінеколог видає направлення на ультразвукове дослідження при:

 1. порушеннях менструального циклу;
 2. болях в нижній частині живота;
 3. кровотечах та різних виділених;
 4. підозрі на утворення в маткових трубах, яєчниках і на шийці матки (кісти, ендометрит, пухлини).

За допомогою такого обстеження органів малого таза можна виявити камені в нирках, захворювання сечо-і жовчовивідних шляхів.

Підготовка до процедури

УЗД малого таза у жінок може проводитися декількома способами:

 • трансабдомінальним (через передню черевну стінку);
 • трансвагінальним;
 • трансректальним;
 • акушерським (у вагітних жінок).

До кожного типу дослідження потрібно особливим чином готуватися, але є і загальні моменти:

 1. За кілька днів до процедури не приймати їжу, яка може викликати газоутворення (овочі, які містять грубу клітковину, бобові, дріжджовий хліб, кисломолочні та алкогольні напої);
 2. Якщо за два-три дні до «ультразвуку» у пацієнта було рентген-дослідження із застосуванням барію - процедуру потрібно відкласти, так як дана контрастна речовина може вплинути на результати діагностики;
 3. В день проведення УЗД потрібно подбати про очищення кишечника.

Підготовка безпосередньо перед дослідженням:

 • перед трансабдомінальним УЗД рекомендується наповнити сечовий міхур (тобто за деякий час випити приблизно літр води, в екстрених випадках рідина вводять за допомогою катетера);
 • перед трансвагінальним УЗ-дослідженням, навпаки, - необхідно звільнити сечовий міхур;
 • для акушерського, або скринінгового УЗД, строгих рекомендацій немає, проте буде краще, якщо ви вип'єте 1-2 склянки води за годину до процедури.

Якщо мають місце проблеми з газоутворенням, запори, то за кілька днів до УЗД можна приймати ферментні препарати, такі як: «Мезим форте», а також «Еспумізан», активоване вугілля. Але в день дослідження ліків краще не приймати, а за 10-12 годин перед ультразвуковим обстеженням краще не їсти. Гінекологічне УЗД найефективніше проводити в перший тиждень після закінчення менструації.

Важливо! Якщо вам призначено трансвагінальне або трансректальне УЗД, тоді обов'язково повідомте лікаря про алергію на латекс (якщо така є).

Строгих протипоказань до УЗД малого таза немає, тимчасово неможливим його проведення робить лише наявність менструації у жінки.

Коли краще робити УЗД малого таза і як воно проводиться?

Профілактичний огляд у гінеколога, що включає ультразвукове дослідження, потрібно проходити не рідше одного разу на рік, а при виникненні будь-яких симптомів і порушень нормального циклу - відразу звертайтеся до лікаря.

Під час вагітності, крім дослідження, на якому її наявність було визначено, обов'язковим є також проходження УЗД в кожному триместрі:

 • в першому проводиться так звана генетична процедура (на 9-10 тижні);
 • у другому (на 16-20 тижні) і третьому (на 32-34 тижні) - скрінінгова.

Перше УЗД дозволяє визначити, чи немає у ембріона генетичних відхилень, друге - стать майбутньої дитини, а третє - його передбачувана вага, ріст і навіть риси обличчя.

Процедуру проводить лікар-фахівець з ультразвукової діагностики або гінеколог, який має відповідні навички проведення УЗ-досліджень.

Проходить обстеження в такий спосіб:

Пацієнтка лягає на кушетку, підстеливши принесену з собою або видану в кабінеті пелюшку, оголює низ живота (для абдомінального УЗД) або роздягається нижче пояса (для трансвагінальної УЗ-діагностики). Потім лікар змащує датчик спеціальним гелем, наносить його на шкіру пацієнтки і починає дослідження, яке триває від 5 до 20 хвилин. Процедура практично безболісна, виняток становлять випадки гострих запалень органів малого таза. Для трансвагінального УЗД використовують спеціальний трандюсер, що має діаметр близько 3 см. Його введення не доставляє больових відчуттів. З метою гігієни на наконечник датчика надягають одноразовий презерватив (який пацієнти приносять з собою). На нього також наноситься гель, що поліпшує провідність звукової хвилі. Всі дані сонолог спостерігає на спеціальному екрані, куди датчик посилає сигнал.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 192)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ