загрузка...
Главная : Новости

Лікування тимчасових (молочних) зубів

, 22:21
0 666

молочні зубиРегулярне відвідування стоматолога допоможе своєчасно розпізнати проблеми з тимчасовими зубами і вчасно провести профілактичні та лікувальні процедури.

Якщо молочний зуб уражений карієсом неглибоко, то лікування може обмежитися постановкою пломби (з фото- або хіміочнотверднучого склоіономірного матеріалу, який ідеально підходить для лікування як тимчасових, так і постійних зубів), а якщо руйнування зуба більш глибоке і порушена пульпа (судинно-нервовий пучок всередині зуба), то необхідно проводити лікування кореневих каналів.

Кореневі канали молочних зубів пломбуються спеціальною лікувальною пастою, яка буде розсмоктуватися разом з розсмоктуванням коріння молочних зубів. Таке пломбування не заважає прорізуванню постійних зубів. Після завершення лікування каналів на зуб ставиться постійна пломба, а іноді і тимчасова коронка.

Для проведення всього курсу лікування ускладненого карієсу тимчасового зуба знадобиться 2-3 відвідування. Успіх лікування зубів у дітей багато в чому залежить від їх поведінки у стоматолога, тому дитину необхідно правильно налаштувати безпосередньо до візиту до лікаря. До речі, в Києві вилікувати карієс молочних зубів можна в стоматології "МайДент": http://mydent.kiev.ua/.

  • Перші тимчасові, або «молочні», зуби з'являються у дітей у віці 6-9 місяців - це центральні різці;
  • У 12-15 місяців прорізуються жувальні зуби;
  • а в 1,5 року - ікла;
  • до 2-2,5 років у дитини має бути 20 тимчасових зубів;
  • У 5-6 років починають прорізуватися постійні зуби. Вони поступово заміщають тимчасові. Цей процес завершується до 14 років.

Тимчасові і постійні зуби мають схожу будову. У тимчасових зубів теж є кореневі канали. У міру росту постійного зуба, корінь молочного поступово розсмоктується і зуб випадає.

Тимчасові зуби схильні до тих же захворювань, що і постійні:
карієсу;
пульпіту;
періодонтиту.

Саме тому, за молочними зубами необхідно стежити і зберігати їх. Передчасна втрата тимчасових зубів може викликати зсув і неправильне прорізування постійних зубів і порушення формування щелеп. Не можна забувати, що молочні зуби необхідні для розвитку функцій жування й мови.

Втрата передніх тимчасових зубів може привести до несприятливих психологічних наслідків.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 39)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ