Лікування тимчасових (молочних) зубів
Регулярне відвідування стоматолога допоможе своєчасно розпізнати проблеми з тимчасовими зубами і вчасно провести профілактичні та лікувальні процедури.
Якщо молочний зуб уражений карієсом неглибоко, то лікування може обмежитися постановкою пломби (з фото- або хіміочнотверднучого склоіономірного матеріалу, який ідеально підходить для лікування як тимчасових, так і постійних зубів), а якщо руйнування зуба більш глибоке і порушена пульпа (судинно-нервовий пучок всередині зуба), то необхідно проводити лікування кореневих каналів.
Кореневі канали молочних зубів пломбуються спеціальною лікувальною пастою, яка буде розсмоктуватися разом з розсмоктуванням коріння молочних зубів. Таке пломбування не заважає прорізуванню постійних зубів. Після завершення лікування каналів на зуб ставиться постійна пломба, а іноді і тимчасова коронка.
Для проведення всього курсу лікування ускладненого карієсу тимчасового зуба знадобиться 2-3 відвідування. Успіх лікування зубів у дітей багато в чому залежить від їх поведінки у стоматолога, тому дитину необхідно правильно налаштувати безпосередньо до візиту до лікаря. До речі, в Києві вилікувати карієс молочних зубів можна в стоматології "МайДент": http://mydent.kiev.ua/.
- Перші тимчасові, або «молочні», зуби з'являються у дітей у віці 6-9 місяців - це центральні різці;
- У 12-15 місяців прорізуються жувальні зуби;
- а в 1,5 року - ікла;
- до 2-2,5 років у дитини має бути 20 тимчасових зубів;
- У 5-6 років починають прорізуватися постійні зуби. Вони поступово заміщають тимчасові. Цей процес завершується до 14 років.
Тимчасові і постійні зуби мають схожу будову. У тимчасових зубів теж є кореневі канали. У міру росту постійного зуба, корінь молочного поступово розсмоктується і зуб випадає.
Тимчасові зуби схильні до тих же захворювань, що і постійні:
карієсу;
пульпіту;
періодонтиту.
Саме тому, за молочними зубами необхідно стежити і зберігати їх. Передчасна втрата тимчасових зубів може викликати зсув і неправильне прорізування постійних зубів і порушення формування щелеп. Не можна забувати, що молочні зуби необхідні для розвитку функцій жування й мови.
Втрата передніх тимчасових зубів може привести до несприятливих психологічних наслідків.