Головна : Новини

Лікування тимчасових (молочних) зубів

, 22:21
0 754

Регулярне відвідування стоматолога допоможе своєчасно розпізнати проблеми з тимчасовими зубами і вчасно провести профілактичні та лікувальні процедури.

Якщо молочний зуб уражений карієсом неглибоко, то лікування може обмежитися постановкою пломби (з фото - або хіміочнотверднучого склоіономірного матеріалу, який ідеально підходить для лікування як тимчасових, так і постійних зубів), а якщо руйнування зуба більш глибоке і порушена пульпа (судинно-нервовий пучок всередині зуба), то необхідно проводити лікування кореневих каналів.

Кореневі канали молочних зубів пломбуються спеціальною лікувальною пастою, яка буде розсмоктуватися разом з розсмоктуванням коріння молочних зубів. Таке пломбування не заважає прорізуванню постійних зубів. Після завершення лікування каналів на зуб ставитися постійна пломба, а іноді і тимчасова коронка.

Для проведення всього курсу лікування ускладненого карієсу тимчасового зуба знадобиться 2-3 відвідування. Успіх лікування зубів у дітей багато в чому залежить від їх поведінки у стоматолога, тому дитину необхідно правильно налаштувати безпосередньо до візиту до лікаря. До речі, в Києві вилікувати карієс молочних зубів можна в стоматології "МайДент": .

  • Перші тимчасові, або «молочні», зуби з'єднання є у дітей у віці 6-9 місяців - це центральні різці;
  • У 12-15 місяців прорізуються жувальні зуби;
  • а в 1,5 року - ікла;
  • до 2-2,5 років у дитини має бути 20 тимчасових зубів;
  • У 5-6 років починають прорізуватися постійні зуби. Вони поступово заміщають тимчасові. Цей процес завершується до 14 років.

Тимчасові і постійні зуби мають схожу будову. У тимчасових зубів теж є кореневі канали. У світові зростанню постійного зуба, корінь молочного поступово розсмоктується і зуб випадає.

Тимчасові зуби схильні до тих же захворювань, що і постійні:
карієсу;
пульпіту;
періодонтиту.

Саме тому, за молочними зубами необхідно стежити і зберігати їх. Передчасна втрата тимчасових зубів може викликати зсув і неправильно прорізування постійних зубів і порушення формування щелеп. Не можна забувати, що молочні зуби необхідні для розвитку функцій жування й мови.

Втрата передніх тимчасових зубів може призвести до несприятливих психологічних наслідків.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ